رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۷ | کد خبر : 18659
 • آماری از اتباع بیگانه که از خدمات بیمه سلامت بهره مند شدند

  به گزارش وعده صادق ؛ مجید اکبری ضمن اشاره به توافق نامه منعقده بین وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: این توافق نامه امکان دسترسی به بسته‌های بستری، بستری موقت و پاسخگویی به نیازهای اتباع خارجی را امکان پذیر می‌کند.
  مدیر کل روابط عمومی و اموربین الملل سازمان بیمه سلامت ایران، اتباع بیگانه تحت پوشش این سازمان را در ۳ گروه اتباع خارجی آسیب پذیر ۲۹۸ هزار نفر اتباع خارجی بیماران خاص دو هزار نفر اتباع بیگانه غیر آسیب پذیر و تعداد ۵۵۰ هزار نفر تقسیم بندی کرد.
  وی افزود: تمامی اتباع بیگانه می‌توانند با پرداخت حق بیمه از امکانات و خدمات بیمه سلامت بهره مند شوند.

  اکبری خاطر نشان کرد: تاکنون ۱۲۳ هزار نفر از اتباع بیگانه در سازمان بیمه سلامت ایران برای دریافت دفترچه ثبت نام نموده و از این تعداد ۸۶ هزار نفر از خدمات بیمه سلامت بهره مند شدند.
  این مقام مسئول اضافه کرد: ثبت نام کلیه متقاضیان از طریق دفاتر پیشخوان طرف قرار داد صورت می‌پذیرد که در این راستا یک هزار مرکز پیشخوان در سطح کشور طرف قرار داد با این سازمان هستند.
  مدیر کل روابط عمومی و اموربین الملل سازمان بیمه سلامت ایران همچنین تصریح کرد: پناهنده آسیب پذیر با پرداخت ۷۵ درصد حق بیمه توسط کمیساریا و ۲۵ درصد توسط فرد بیمه شده با دریافت کارت بستری می‌توانند از خدمات بستری در بیمارستان های تابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استفاده کنند.
  وی در خصوص پناهندگان مبتلا به بیماری‌های خاص نیز اظهار داشت: حق بیمه این افراد بصورت کامل توسط کمیساریا پرداخت می‌گردد که این بیمه شدگان با دریافت دفترچه بیمه امکان بهره مندی از تمام تعهدات مرتبط با بیماران خاص را دارا هستند.
  اکبری در پایان افزود: کلیه پناهندگان غیر آسیب پذیر نیز می‌توانند با پرداخت حق بیمه توسط بیمه شده و دریافت کارت بستری همانند گروه آسیب پذیر از خدمات بستری در بیمارستان های طرف قرارداد بهره مند شوند.

  منبع: snn

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار