کد خبر : 18672
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۰:۰۰
120 مشترک

آیت الله دری نجف‌آبادی:استفاده از ظرفیت‌های داخلی اولویت اصلی در تحقق اقتصاد مقاومتی است

به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی عصر امروز در ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی با اشاره به اهمیت اقتصاد در جامعه اظهار داشت: بنا به فرموده امام صادق(ع) کسب و کار و تدبیر در اسلام نیز از اهمیت والایی برخوردار است چراکه امامان و اولیای خدا

به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی عصر امروز در ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی با اشاره به اهمیت اقتصاد در جامعه اظهار داشت: بنا به فرموده امام صادق(ع) کسب و کار و تدبیر در اسلام نیز از اهمیت والایی برخوردار است چراکه امامان و اولیای خدا توصیه بسیاری بر کسب و کار و تدبیر در اقتصاد داشتند.

وی افزود: با توجه به تاکیدات اولیای الهی ملت مسلمان ایران باید تمام تلاش خود را در سال ۹۵ در راستای بالا بردن راندمان کاری انجام دهند چراکه راندمان کاری ما نباید از راندمان کاری دیگر کشورها و بیگانگان پایین‌تر باشد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: ما باید تلاش خود را به نحو احسن بکنیم تا با انگیزه‌های دینی خود دشمنان را از لحاظ اقتصادی زیر پا بگذاریم چراکه مسلمانان با انگیزه الهی و دینی خود می‌توانند کوه‌ها را جابه‌جا و دنیا را زیر و رو کنند.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: مدیران باید تمام تلاش خود را در راستای بسیج کردن انگیزه‌ها و افکار الهی در آحاد مختلف جامعه انجام دهند و با آن به سمت اهداف والا حرکت کنند و در این راه باید از کودک تا پیر در جامعه استفاده شود چرا که رسیدن به اهداف تنها در سایه همدلی تمام مردم جامعه تحقق می‌یابد.

وی بیان داشت: مدیران استان باید از سرمایه‌گذاری‌، افزایش تولید و فناوری در استان حمایت کنند و با آن خود را در صدر دشمن قرار دهند، راندمان نیروگاه‌ها را بالا ببرند، راندمان تولید محصولات کشاورزی را بالا ببرند و با مبنا قرار دادن، مهندسی معکوس، پاک بودن طرف قرار داد، با سرمایه‌گذاران حتی سرمایه‌گذاران خارجی قرارداد ببندند.

حمایت از تولید، صنعت، کشاورزی وظیفه نظام بانکی است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اهمیت وجود تکنولوژی در اقتصاد، گفت: ما باید تمام تلاش خود را در راستای متحول ساختن تکنولوژی انجام دهیم تا بتوانیم تمام مشکلات موجود در استان را رفع کنیم و با استفاده از ظرفیت‌های داخلی و خارجی پیشرفت را در همه امور در استان نهادینه کنیم.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی عنوان کرد: ما باید با نهادینه کردن فرهنگ اقتصاد مقاومتی و صرفه‌جویی در تمام امور، جامعه را به سمت بالا بردن اقتصاد بکشانیم و ضعف‌های اقتصادی موجود در جامعه را رفع کنیم.

وی ادامه داد: نظام بانکی کشور باید پشتوانه و پشتیبان اقتصاد، صنعت، تولید، کشاورزی، مسکن و غیره در کشور باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران از اقتصاد کشور پشتیبانی کند و در راستای پیشرفت اقتصادی کشور گام بردارند اما بعضی از بانک‌ها هستند که فقط سود خود را در نظر می‌گیرند و از دادن وام برای صنعت، تولید و غیره در کشور خودداری می‌کنند یا اگر هم بدهند فقط در قبال سودهای کلان است.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی تصریح کرد: این کار بانکها بر خلاف قانون کشور است و ضربه بزرگی به اقتصاد کشور می‌زند همانطور که ما برای ساخت مجتمع حوزوی خاتم‌الانبیا از نظر مالی به مشکل خوردیم و برایدیافت وام به چندین بانک مراجعه کردیم که هر کدام به نحوی از کمک به خودداری کردند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: حمایت از تولید، صنعت، کشاورزی و غیره برای بالا بردن اقتصاد کشور وظیفه نظام بانکی است و پس از آن نیز مدیران خود باید پیگیر امور اقتصادی باشند و به تولید، صنعت، دامداری، کشاورزی و غیره اهمیت ویژه بدهند.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی تصریح کرد: مدیران اجرایی استان باید به طرح‌های تولیدی که هنوز نیمه تمام هستند و تکمیل نشده‌اند رسیدگی کنند چراکه با امکانات و ظرفیت‌های موجود در استان و کشور، آنها جوابگوی ملت هستند و در آخرت نیز جوابگوی خداوند متعال هستند.

وی خاطرنشان کرد: اسان مرکزی دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیاری در تمام حوزه‌ها به‌ویژه کشاورزی، صنعت و معادن دارد که اگر به درستی از آنها استفاده شود و برنامه‌ریزی‌های مناسب برای تقویت و استفاده از این پتانسیل‌ها انجام شود در هیچ رده‌ای استان درجا نمی‌زند و علاوه‌بر بالا بردن راندنمان کاری نیاز به خارج استان نیز کاهش می‌یابد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان داشت: ملت ایران در یک مسابقه بزرگ الهی قرار دارد و برای هر کاری که انجام می‌دهند باید جوابگوی آیندگان خود باشند چراکه با وجود نعمت‌های کثیری که خداوند در ایران قرار داده و راه‌هایی که ائمه و امامان به ما نشان داده‌اند باید بتوانیم به فرزندان خود جوبگو باشیم که چگونه از این نعمت‌ها استفاده کرده‌ایم.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی عنوان کرد: ما باید بتوانیم با استفاده از نیروهای جوان و مغزهای متفکر و با میان گذاشتن تمام قوای خود استان را با همکاری مردم به سمت شکوفایی ببریم و ظرفیت‌های تولید و صادرات را افزایش دهیم چرا که استان مرکزی یکی از با ظرفیت‌ترین استان‌های کشور محسوب
می‌شود.

مدیران اجرایی باید در راستای بالا بردن راندمان کاری تلاش کنند

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری با اشاره به اهمیت محیط زیست در استان، گفت: آب، خاک و محیط زیست برای استان مرکزی یک گنجینه با ارزش محسوب می‌شود، بنابراین مدیران اجرایی باید مسائل محیط زیست را با هر تکنولوژی و اقدامی به سمت رشد ببرند و همچنین برنامه‌ریزی‌های حکیمانه‌ای برای آن داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: منابع مالی باید با انضباط و مدیریت در استان مصرف شود و با حراست از منابع مالی استان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام بردارند و از انجام پروژه‌های بی‌فایده در استان خودداری کنند چرا که اینها سرمایه مرده است برای استان و هیچ‌گونه سودی ندارد.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی افزود: تحقق اقتصاد مقاومتی تاثیر بسزایی در تمام امور از جمله امور هسته‌ای، پزشکی و غیره دارد و سبب می‌شود تا ایران اسلامی بی‌نیاز از کشورهای بیگانه شود و خود را به رتبه‌های بالا در تمام حوزه‌ها برسانند و صادرکننده تولیدات باشند.

وی بیان داشت: مدیران اجرایی باید در راستای بالا بردن راندمان کاری افراد تا حداقل هفت ساعت و نیم باشند تا بتوان بر اساس آن برنامه‌ریزی کرد، باید همه دست در دست یکدیگر دهیم و تمام تلاش خود را برای آبادانی کشور بکنیم که اگر غیر از این باشد به اسلام، انقلاب و شهدای اسلام خیانت کرده‌ایم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: هر فرد باید به اندازه کاری که انجام می‌دهد دستمزد دریافت کند چراکه این پول‌ها از بیت‌المال است و باید حق‌وناحق در آن رعایت شود، هرکسی که برخلاف قانون و بیشتر از کار خود پول دریافت کند حق‌الناس را زیرپا گذاشته است.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی ادامه داد: باید حقوق دیگر افراد جامعه نیز در نظر گرفته شود و هر فرد تنها به فکر خود نباشد و در زندگی قناعت پیشه کنیم، طلبه‌های حوزه‌های علمیه با حداقل درآمد ممکن که در جامعه ما کفاف یک نفر را نیز نمی‌دهد، زندگی خود را می‌گذرانند، باید به فکر افراد آواره، بی‌بضاعت و کم بضاعت، یتیمان و تمام افراد حاضر در ایران اسلامی باشیم و آنها را نیز در نظر بگیریم.

وی تصریح کرد: در جامعه ما هزینه هر خانوار ایرانی حداقل ۳میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است، اما بسیاری از خانواده‌ها این درآمد را ندارند و دولت باید همه را در نظر بگیرد، هیچکس نباید توقع بی‌جا داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: انتظار ما از مدیران و مردم استان و کشور این است که کشتی جمهوری اسلامی ایران را که متعلق به خدا، مقام معظم رهبری و شهیدان و غیره است را با عظمت و اقتدار به مقصد پیروزی برسانیم که در این صورت خود نیز به پیروزی رسیده‌ایم اما در غیر این صورت تمام افراد جامعه آسیب می‌بینند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب