• تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۳ | کد خبر : 18720
 • به گزارش گروه علمی فناوری وعده صادق، این اخترشناسان معتقدند سیاره نهم که در لبه منظومه شمسی قرار گرفته احتمالا متعلق به سیستم ستاره ای دیگری بوده و باید آن را در دسته سیارات فراخورشیدی قرار داد اما گویا توسط ستاره درخشان منظومه شمسی به سرقت رفته است!

  در ژانویه گذشته بود که دو محقق اخترشناس از دستیابی به شواهدی خبر دادند که نشان می دهد سیاره دیده نشده ای که حدود ۱۰ برابر زمین جرم دارد در لبه منظومه شمسی جای گرفته است.

  در همان زمان بسیاری از اخترشناسان بحث درباره این موضوع را آغاز کردند که چطور این امکان وجود داشته که سیاره نهم از مناطق درونی منظومه شمسی راهی لبه آن شود؟

  اما اکنون تیمی دیگر از اخترشناسان باور کاملا متفاوتی را مطرح کرده اند. آنها می گویند که این سیاره به احتمال فراوان در سیستم ستاره در حال گذری قرار داشته که خورشید آن را جذب خود کرده است.

  اخترشناسانی در سوئد با استفاده از شبیه سازی های رایانه ای به این نتیجه رسیده اند.

  آنها برای بررسی صحت این موضوع تقابل میان منظومه شمسی و هر سیستم ستاره ای در حال عبور را مورد مطالعه دقیق قرار داده و به این نتیجه رسیدند که اگر چنین سیستم مجاوری دارای سیاره ای با مدار حرکتی وسیع باشد امکان به سرقت رفتن آن توسط خورشید حدود ۵۰ درصد است.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار