امریکا بزرگترین رزمایش دریایی جهان را با همراهی ۳۰ کشور در خلیج فارس به راه انداخت

0 0

ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا مستقر در آب‌های خلیج فارس از برگزاری بزرگترین رزمایش جهان با حضور سی کشور از ۶ قاره و در مناطقی چون تنگه هرمز و باب‌المندب خبر داد.

به گزارش وعده صادق بزرگترین رزمایش دریایی جهان از روز دوشنبه  با شرکت بیش از سی کشور جهان و از ۶ قاره به هدف مقابله با مین‌های دریایی در آب‌های بحرین با هدایت ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا آغاز شده است و هم اکنون نیز ادامه دارد

 به گزارش منابع خبری، ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در منامه اعلام کرد، رزمایش بین‌المللی مقابله با مین‌های دریایی که تا ۲۶ آوریل طول خواهد کشید، بر عملیات دفاعی برای محافظت از تجارت جهانی تمرکز دارد و علاوه بر آن، محافظت از زیر ساخت‌های و عملیات دریایی در ارتباط با تردد دریایی غیر نظامی نیز در آن تمرین می‌شود.

ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا از آزمایش فن آوری‌های جدید در این رزمایش چون وسایل متحرک زیرآبی بدون سرنشین و کشتی حمل و نقل سریع «یو اس ان اس چاکتاو کانتی» خبر داد. این رزمایش در گستره مناطقی چون آبراه سوئز، تنگه باب المندب و تنگه هرمز که ۲۰درصد مسیر انتقال نفت جهان را به خود اختصاص داده‌اند، برگزار می‌شود.

منبع:فارس

 

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.