کد خبر : 18961
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۱:۳۷
189 مشترک

جنگ آب و هوایی را جدی بگیرید

آیاتاکنون از خودتان پرسیده اید که چرادرایران به یک باره و ظرف مدت تنهاده سال بسیاری ازرودخانه ها،تالاب ها و دریاچه ها خشک شدند؟!

چگونه زاینده رود،ارومیه،گاوخونی،پریشان،بختگان،حورالعظیم، هامون وصدهااکوسیستم دیگر ازپهنه جغرافیایی ایران ناگهان ناپدیدگشتند؟

اگراین پرسش را از یک استاد دانشگاه در رشته محیط زیست بپرسید، بی درنگ خشکسالی وسدسازیهای اشتباه وچاههای غیرمجاز را عامل چنین وضعی میداند زیرا نگاهش فراتر از معلومات دانشگاهی اش نیست!

اگرچه بی تردید سدسازیها و حفرچاههای عمیق هم سهمی درایجاد این وضع دارند امابه عنوان یک روزنامه نگار همواره برایم این پرسش مطرح بوده که چراسالهاست زمستانها بهارشده اند و زمین وآسمان ایران بابرف بیگانه شده است! اگر این وضع درسراسر دنیاحاکم بود جای تعجب نداشت امابه گونه ای مشکوک این تغییرات تنها در پهنه ایران و پیرامون آن به چشم میخورد.

اگرگرمایش جهانی زمین عامل این فاجعه است چرا در اروپا و آمریکا شاهد فاجعه ای در این ابعادنیستیم! چراهنوز در دنیا زمستانها برف می بارد اما در ایران باران هم نمی بارد؟ پیش ازاین میدانستم که بااستفاده ازفناوریهای نوین میتوانند ابرها رابارور کرده وسبب بارش آنها شوند از خودم میپرسیدم که آیاعکس این موضوع نیزامکان پذیراست؟

یعنی ممکن است دشمنان ایران مانند اسرائیل توانسته باشند دریک نبردپنهان سبب ناباروری ابرهاوگرمایش منطقه ای خاص اززمین شوند؟ تا اینکه در ۲۶بهمن ۹۳در روزنامه همشهری مقاله ای رادیدم که دقیقا وجود چنین فناوری ای را تأیید میکرد. شگفت آنکه مقاله ازقول گاردین نقل قول کرده و به دست داشتن سی آی ای درتغیرات اقلیمی جهان اشاره داشت .

پس ازخواندن مقاله توقع داشتم واکنش محافل علمی نسبت به آن پیگیرانه باشد اما متاسفانه جامعه ماکه همواره به شنیدن وپذیرش خبرهای سطحی و روزمره عادت دارد اصلا متوجه نشد چه مطلب حیاتی ای گفته شده است!

روزنامه هاکه همیشه غرق درگیریهای حزبی وجناحی هستند از کناراین مطلب گذشتندودانشمندان ماهم که معلوماتشان محدودبه ترمهای دانشگاهی میباشد خودشان رابه نشنیدن زدند ودرنهایت چون حرفی برای گفتن نداشتند این موضوع راشایعه ای بیش ندانستند .

حتما  توقع داشتندآنهایی که به چنین فناوریهای هولناکی دست یافته اندخودشان بیایند و اعلام کنند که نابودی دریاچه ها وبیابان شدن ایران ازجانب ماست! حتی کسی به خودش زحمت نداد در این باره کوچکترین تحقیقی بکند و متاسفانه صداوسیمانیزسکوت پیشه کرد.

آیاسلاحی ازاین ویرانگرتر برای نابودی یک کشور وجود دارد؟روستاها دراثرخشکسالی تخلیه وکشاورزی نابودمی شود ! شهرها مملو از جمعیت غیرمولد و مصرف کننده خواهدشد و دولت ناچار خواهد بود برای سیرکردن شکم این جمعیت گرسنه تمام ذخایر ارزی خودرا به واردکردن مواد کشاورزی ازخارج اختصاص دهد.

واین یعنی بربادرفتن استقلال مملکت وهمان خواست دشمنان ایران حتی ده ها بمب هسته ای و جنگ کلاسیک نمیتواند چنین تخریبی برای کشور به بارآورد.

هموطن من ،جنگ آب وهوایی حقیقت دارد این را خود خارجیها میگویند!جالب آنکه دنیابه ما هشدار میدهداماخودما انگارنه انگار! کافیست تادرهمین اینترنت به پژوهشی درباره آن دست بزنید تا از لابلای شایعات، حقایق هولناک آن رادریابید. تحقیق کنید .

پروژه ها وسلاح هایی که توسط آمریکا ساخته شده است چیست و چگونه میتواند بطور هدفمند تنها بخشی از زمین رادچارخشکسالی نماید؟ دیر خواهد بود تا بفهمید برسر شما چه آورده اند آنگاه دیگر فایده ای نخواهد داشت اگر بفهمید در زمستان چرا دیگربرفی نمی بارد و در بهار چرا باید کولرهایتان راروشن کنید !

امیدوارم کمیسیون امنیت ملی مجلس متوجه مسئولیت حیاتی خودگشته و دراین باره ، گروهی رابرای تحقیق تشکیل دهد . تنها با گفتن این جمله که شایعه است مسئولیت از گردن مسئولان محترم رفع نخواهد شدحتی اگر یک درصداحتمال حقیقت در این باره وجودداشته باشد .وظیفه مسئولان این است که این یک درصد را جدی بگیرند ودر این باره تحقیق کنند.

منتظر روزی نمانیدکه وزیر امور خارجه مان برای مذاکره درباره رفع تحریم آب به ژنو برود ! باورکنید اگرجدی نگیرید آن روز دیر یا زود فراخواهد رسید. یزیدیان برای نابودی شماشیعیان اکنون همان کاری رامیکنندکه ۱۴۰۰سال پیش درکربلاباحسین (ع)کردند.اما این بار فرات را نخواهند بست بلکه فرات و فراتها را از روی زمین پاک خواهندکرد چه باور کنید چه باور نکنید.

ثابتی – روزنامه نگار

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب