• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۲ | کد خبر : 19014
 • به گزارش وعده صادق به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد، باند قدرتمندی در شهرداری گچساران با همدستی دلالان، از کسانی که برای ساخت و ساز به این مجموعه مراجعه می کردند پول‌های کلان می‌گرفتند، بدون اینکه این مبلغ به حساب شهرداری واریز شود.

  بنا به گزارش ارسالی از دادستانی شهرستان گچساران، تاکنون ۲۳نفر از جمله مسئول وقت محاسبه عوارض شهرداری گچساران، مسئول درآمدهای شهرداری و عضو شورای این شهر به عنوان متهم اول تا سوم  پرونده اختلاس شناخته شدند.

  ۲۲ هزار و ۵۰۰ فقره پرونده موجود در بایگانی واحد شهرسازی شهرداری گچساران توسط بازرسی استان بررسی شد، در این بررسی، مشخص شد باند قدرتمندی در شهرداری گچساران با همدستی دلالان، از کسانی که برای ساخت و ساز به این مجموعه مراجعه می کردند پول های کلان می گرفتند، بدون اینکه این مبلغ به حساب شهرداری واریز شود.

  متهم ردیف اول پرونده “ع تقوی نیا” کارشناس وقت محاسبه عوارض شهرداری فیش های جعلی را دریافت و با ترفندهای کامپیوتری و امضای رییس اداره تامین اجتماعی پرونده جعل می‌کرد.

  “اسدپور” متهم ردیف دوم وظیفه جمع‌آوری فیش های بانکی و کنترل آنها را به عهده داشت و با تایید فیش‌های جعلی و صدور برگ تاییدیه و استفاده از سند مجعول مبلغی را به جیب خود می‌ریخت.

  “ناصح فرد” متهم ردیف سوم و عضو شواری شهر گچساران با استفاده از موقعیت خود در این رابطه و به صورت نامشروع مبلغی را دریافت می‌کرد.

  آقایان “س تقی پور”(بازنشسته شهرداری) “م شهریاری”، “ح عسکری”، “پ مظفری”، “ح شعبانی”، “ت برنجکار” از کارکنان شهرداری گچساران و “ک هوشیار”(کارمند اخراجی بانک کشاورزی) “م صادقی”، “م مظفری”، “م زندیان”، “نجیمی گشتاسب”، “س کریمی پناه”، “احمدی دیزگانی” همگی دارای شغل آزاد به عنوان متهمان ردیف چهارم شناخته شدند. این افراد از متقاضیان  حق پروانه،  حق تمدید، حق تفکیک پایانکار و با استفاده از اسناد و فیش های جعلی و همچنین جعل تاییدیه شهرداری از مردم پول دریافت می‌کردند.

  “الف رحمانی”، “ذ رحمانی اصل”، “م اسدی ارخلو”، “م کاویانی” و “خانم درخشان” متهمان ردیف پنجم شناخته شدند، این افراد فیش های جعلی را به شهرداری گچساران می بردند و با متهمان ردیف اول و دوم باند همکاری می کردند.

  برآورد اولیه اختلاس هفت میلیارد ریال است که با توجه به بازگرداندن وجه مورد اختلاس به حساب شهرداری و پرداخت ضرر، در پنجم اسفندماه گذشته قراربازداشت موقت ناصح فرد و مظفری به قرار وثیقه دو میلیارد و  ۵۰۰میلیون ریال تبدیل شد و هر دونفر به طور موقت از زندان آزاد شدند، همچنین ع تقوی نیا و الف اسدپور با همین مبلغ شش روز مانده با سال جدید آزاد شدند.

  بنا به این گزارش “تقوی نیا” مبلغ یک میلیارد و ۵۹۸ میلیون ریال، “ناصح فرد” ۹۱۷ میلیون ریال، “اسدپور” یک میلیارد و ۸۵۵ میلیون ریال و “مظفری نارگ” ۶۷۹ میلیون ریال اختلاس کردند واین در حالی است که پرونده همچنان در دست پیگیری است.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  اولین سالگرد شهید مصطفی صدرزاده برگزار می‌شود خیال شکست‌ناپذیری آمریکا خطایی بزرگ است پاداش «داعش» برای ازدواج با دختران نابالغ! عکس/ مرحله حضوری سرشماری عمومی نفوس و مسکن خیال شکست‌ناپذیری آمریکا خطایی بزرگ است/ آمریکا در منطقه به‌شدت زمین‌گیر و درمانده است علیرضا پناهیان رمز عبور از فتنۀ شدیدتر از دجال رافاش کرد چگونه تپش قلب خود را درمان کنیم انواع زانو دردها و درمان آنها ناوگروه صلح و دوستی ناوگان شمال به میهن اسلامی بازگشت تاج: یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان برای سفر تیم ملی به چین هزینه شد از ثبات بازار نفت، قیمت عادلانه و سهم منصفانه تولیدکنندگان حمایت می‌کنیم/ استفاده ابزاری برخی قدرت‌ها از ‏گروه‌های تروریستی به زیان آن‌ها خواهد بود نجفی ۳ سال قبل: به علت بیماری قلبی توانایی ادامه فعالیت در دولت را ندارم؛ نجفی امروز: فردا برای وزارت آموزش و پرورش به مجلس معرفی می شوم/ احیای قلبی «وزارت آموزش و پرورش» به دست وزیر بیمار! رئیس‌جمهور ونزوئلا با رهبر انقلاب دیدار کرد رئیس جمهور ونزوئلا با رهبر معظم انقلاب دیدار کرد آذر ۹۴: امحای ۱۷۰۰ تن سیب زمینی زیر خروارها خاک/ آبان ۹۵: صدور مجوز توزیع رایگان سیب زمینی و پیاز بین محرومان! آقای روحانی! «معصومه ابتکار» را از قلم انداختید مختار سر از بدن «شمر» را جدا کرد و او را در دیگ سوزان انداخت برکنارى فانی برای آشکار نشدن نهان‌های فساد ۸ هزار میلیاردی بود تروریست ها آماده حمله به حلب می شوند ارتش عراق شهر مسیحی نشین برطله در شرق موصل را آزاد کرد