رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۶ | کد خبر : 19057
 • ابو محمد العدنانی؛ سخنگوی داعش یا مغز متفکر عملیات‌های تروریستی ضاحیه، پاریس و بروکسل + تصاویر

  به گزارش وعده صادق ؛ ابو محمد العدنانی در سال ۱۹۷۷ و در شهرک «بنش» در استان ادلبسوریه است. اما عده‌ای او را متولدشهرستان «الحدیثه» استان الانبار در غرب عراق می‌دانند. وی طی سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ با نام جعلی زندانی بوده است. نام اصلی وی «یاسر خلف حسین نزال الراوی» است و تا کنون اسامی مختلفی برای خود انتخاب کرده است که از بین آن‌ها می‌توان به «جابر طه فلاح»، «ابوالخطاب» و «ابوصادق الراوی» اشاره کرد.
  العدنانی در ۳۱ می سال ۲۰۰۵ میلادی و از سوی نیروهای آمریکایی در استان الانبار دستگیر شد، اما پس از آزادی و تأسیس گروهک تروریستی داعش به سمت «امیر منطقه شام» منصوب شد. وی سال گذشته میلادی به سمت سخنگوی این گروهک نیز منصوب شد. العدنانی هم‌اکنون از رهبران ارشد «دولت اسلامی عراق و شام» موسوم به داعش است و اغلب بیانیه‌های صوتی و مکتوب این گروهک تروریستی را صادر می‌کند. العدنانی در سال ۲۰۱۴ در یک نوار ویدئویی ظاهر شد و با ابوبکر البغدادی بیعت کرد. وی نخستین کسی بود که بیعت گروه تروریستی بوکوحرام در نیجریه با ابوبکر البغدادی را اعلام کرد و خواستار پیوستن گروه های تروریستی غرب آفریقا به داعش شد.
  ابو محمد العدنانی؛ سخنگوی داعش یا مغز متفکر عملیات‌های تروریستی ضاحیه، پاریس و بروکسل + تصاویر
  گفتنی است ابومحمد العدنانی چندی پیش با اعلام برپایی خلافت اسلامی توسط «ابوبکر البغدادی» بر بیعت عناصر تروریست این گروهک با ابوبکر البغدادی به عنوان خلیفه مسلمانان تاکید کرد.
  روزنامه نیویورک تایمز به نقل از مقام‌های اطلاعاتی آمریکا و اروپا اعلام کردند که حملات تروریستی در پاریس و ساقط شدن یک ایرباس مسافربری روسیه در صحرای سینا و حملات اخیر بروکسل نتیجه یک نقشه طراحی شده توسط یک بال از رهبری داعش برای ضربه زدن به اهداف خارجی است. به گفته این مقامات، عملیات‌های خارج از مرزهای داعش دارای پشتیبانی استراتژیک، آموزش و سرمایه گذاری با هدف وارد کردن بیشترین تلفات ممکن است که طراحی و زمانبندی آن توسط مورد اعتمادترین افراد صورت می‌گیرد.
  منبع : YJC

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار