آقا مجتبی: خودتان را برای مهمانی خدا آماده کنید+فیلم

0 0

چه تعبیر بالایی است! اگر کسی در ماه رجب اعتصام به این ماه پیدا کند، یعنی به این حَبل و به این ریسمان اعتصام پیدا کند.یعنی بهترین موقعیت‌ها برای ما فراهم آمده است.

گروه چندرسانه ای وعده صادق،‌ در یک روایتی ازپیغمبر اکرم دارد که فرمود: »؛ خداوند در آسمان هفتم فرشته‌ای را نصب فرموده است اسمش داعی است. داعی یعنی جارچی. وقتی ماه رجب وارد می‌شود فرشته‌ای که در آسمان هفتم است هر شب از ماه رجب تا به صبح ندا می‌دهد: خوشا به حال ذاکرین؛ این حرف او است، این ملک می‌گوید: ای مردم! می‌دانید امشب خدا دارد چه می‌گوید؟ من هم‌نشین کسی هستم که با من بنشیند.

چه تعبیر عجیبی! من اطاعت می‌کنم از کسی که از من اطاعت کند. هر چه بخواهی به تو می‌دهم.
هر که از من طلب غفران کند، او را می‌آمرزم. ماه ماه من است. ماه رجب ماه خدا است. بنده هم بنده من است، هیچ کسی را طرد نمی‌کند. رحمت، رحمت من است.

هر که در این ماه من را بخواند، من جوابش را می‌دهم. هر که در این ماه از من درخواستی کند به آن عطا می‌کنم. هر که از من طلب هدایت کند، هدایتش می‌کنم. من این ماه را ریسمانی قرار دادم بین خودم و بنده خودم.

چه تعبیر بالایی است! اگر کسی در ماه رجب اعتصام به این ماه پیدا کند، یعنی به این حَبل و به این ریسمان اعتصام پیدا کند، این به من می‌رسد؛

یعنی بهترین موقعیت‌ها برای ما فراهم آمده است. می‌خواستم بگویم این ماه را قدر بدانید، این ماه مقدّمه است برای ماه مبارک رمضان. همه چیز در آن هست و مهمتر از همه اینکه خدا این ماه را وسیله‌ای قرارداده است که ما بتوانیم خودمان را به خدا برسانیم، خودمان را تطهیر کنیم. همه چیز در این روایت بود.

[videojs mp4=”http://cdn.mashreghnews.ir/files/fa/news/1395/1/21/1550532_505.mp4″]

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.