رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۰ | کد خبر : 19196
 • خبرهای ضد و نقیض درباره کارگران ربوده شده سوری

  به گزارش وعده صادق به نقل از سایت “سیریانیوز” اخبار ضد و نقیضی روز جمعه درباره سرنوشت ۳۰۰ کارگر سوری منتشر شد که گروه تروریستی داعش آنها را سه شنبه گذشته از کارخانه سیمان البادیه در شهرک الضمیر در ریف دمشق ربود.

  درحالی که برخی منابع صبح جمعه حاکی از فرار ۱۴۰ نفر از آنها از دست گروه داعش خبر دادند، اخبار دیگری نیز از اقدام داعش در اعدام ۱۷۵ نفر از این کارگران حکایت می کرد.

  عصر جمعه نیز این خبر منتشر شد که گروه داعش ۳۰۰ کارگر سوری را با میانجیگری آزاد کرده است.

  شبکه افاق وابسته به داعش ادعا کرد: این گروه حدود ۳۰۰ کارگر سوری را آزاد کرده است.

  این شبکه به نقل از یک منبع بدون ذکر نام گفت: عناصر داعش کارگران را به محل امنی بردند و خدمات بهداشتی و غذایی به آنها ارایه کردند و برای شناسایی کارگران غیرمسلمان یا ماموران مخفی نظام سوریه، آنها را بازجویی کردند.

  این درحالی است که یک منبع در اتحادیه کارگران در سوریه در گفت وگو با شبکه تلویزیونی روسیا الیوم اخبار آزادی ۳۰۰ کارگر را رد کرد.

  همزمان خبرگزاری دولتی سوریه “سانا” اعلام کرد که ارتش سوریه بیانیه ای درباره سرنوشت این کارگران ربوده شده صادر نکرده است.

  “مازن سلمو” خبرنگار شبکه العالم از سوریه گزارش داد، گروه تروریستی داعش، پیش از این، ۲۶۰ تن از پرسنل کارخانۀ سیمانِ البادیه واقع در منطقه الضمیر در حومۀ شمال شرقی دمشق را ربوده بود و پس از مدتی ۴۰ تن از آنان را که بیشترشان از مهندسان و کادر فنی و کارشناسانِ کارخانه بودند، به منطقۀ تل دکوه در حومۀ غوطۀ شرقی منتقل و در آن جا اعدام کرد.

  وزارت آشتی ملی، برای نجات بازماندگان، یک لحظه هم آرام ننشست و تماس های گسترده ای برای پیگیری ماجرای ربوده شدگان در دستور کار قرار داد.

  “احمد منیر” مشاور وزارت آشتی ملی در این خصوص به شبکه خبری العالم گفت: آن ها مرتکبِ جنایت ضد بشریت شدند. ۴۰ تا ۵۰ نفر از هم میهنانمان را شهید کردند، شماری از آنان را گردن زدند و شماری را به ضرب گلوله کشتند. در اعدام برخی از کارگران، آن ها را وادار کردند برای خود قبر بکَنند، آن گاه پای همان قبر، اعدامشان کردند.

  گفتنی است که از میان ربوده شدگان، ۱۴۰ تن عمرِ دوباره یافتند و پس از آن که ارتش سوریه، امنیتِ رسیدن به مناطق امن در غوطۀ شرقی را برای آن ها فراهم کردند، موفق شدند از چنگ داعش فرار کنند و زنده بمانند.

  “یعرب خیربک” روزنامه نگار و نویسندۀ سیاسی سوری، در گفت وگو با شبکه العالم اظهار داشت: خبرها حاکی از آن است که ۱۰۰ یا ۱۷۰ تن از کارگرانی که موفق به فرار از چنگ داعش شدند، به پایگاه های نزدیک به ارتش رسیدند و ارتش ضمن تامین امنیتشان، آن را از آن منطقه خارج کرد.

  منطقۀ الضمیر، از نظر جغرافیایی حد واصل بادیۀ سوریه و منطقه القلمون است که عناصر داعش در قسمت هایی از آن تا تپۀ تل دکوره حضور دارند که مهم ترین قرارگاه داعشی ها در غوطۀ شرقی به شمار می رود.

  منبع: العالم

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار