• تاریخ انتشار: شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۶ | کد خبر : 19214
 • به گزارش وعده صادق ؛ وزارت خارجه آمریکا در گزارشی فاش کرد نیمی از مردم عراق با مشارکت آمریکا در نبرد با داعش کاملا مخالف بوده و یک سوم مردم نیز معتقدند آمریکا از تروریسم حمایت می‌کند.

  به نقل از پایگاه خبری شفق نیوز، طبق گزارش بازرس کل وزارت خارجه آمریکا، همه‌پرسی‌هایی که اخیرا وزارت خارجه آمریکا انجام داده، نشان می‌دهد نیمی از مردم عراق (اعم از شیعه و سنی) با مشارکت آمریکا در نبرد با داعش کاملا مخالف هستند. همچنین یک سوم مردم عراق بر این باورند که آمریکا به طور کلی از تروریسم به ویژه داعش حمایت می‌کند و تعداد زیادی گزارش در این موضوع در رسانه‌های عراق منتشر شده است.

  طبق این گزارش، نزدیک به ۴۰ درصد عراقی‌ها بر این باورند که آمریکا در راستای برهم زدن ثبات عراق و کنترل یافتن بر منابع طبیعی آن تلاش می‌کند.

  همه پرسی‌های وزارت خارجه آمریکا نشان می‌دهد که تقریبا تمامی مردم عراق رویکرد منفی نسبت به داعش و برنامه‌های آن دارند و این رویکرد در میان گروه‌های مذهبی و نژادی مختلف این کشور تفاوت زیادی ندارد.

  منبع: ایسنا

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  انهدام باند زورگیری خشن از مشتریان بانک ها + عکس دکتر حسن هاشمی در کنار داروسازان جوان در الجزایر/ شهرام قائدی ونقشی غیر کمدی در کار جدیدش/ حسین ماهینی: شدیم چهل میلیون و یک نفر خراسان رضوی زمینه های بسیار برای توسعه مناسبات با کره جنوبی دارد تراکتورسازی فاتح دربی تبریز شد برای مردم مسائل اقتصادی و معیشتی در اولویت است/ روحانی باید تغییرات را در حوزه اقتصادی صورت می‌داد/ امید است رئیس جمهور مطالبه مردم را بشنود ​قیمت خانه در تهران افزایش یافت/ متوسط هر متر ۴٫۴ میلیون ستاد انتخابات اواخر آذرماه تشکیل می‌شود/ لایحه جامع انتخابات تدوین شده است واکنش حمید رسایی به سانسور گفتگوی فائزه هاشمی دومین اجلاسیه خبرگان رهبری از آذر به اسفند موکول شد دولت منتقدان راعلیه خودمنسجم می‌کند/نبایدکشور راپرهزینه اداره کرد عکس/ بزرگ ترین کشتی دنیا آتش، کارگاه مبل سازی را خاکستر کرد خداحافظی با امواج آنالوگ+عکس نگرانی کره شمالی از موشک های مافوق صوت آمریکا فیلم/ آنچه در زمانه ما هست و در مناظره انتخابات آمریکا نیست! شمارش معکوس برای اتمام بزرگترین پروژه نوسازی بافت فرسوده غرب کشور در بررسی وزرای پیشنهادی فتنه خط قرمز مجلس است/ توقع مردم تغییر در حوزه اقتصادی بود برجام، فضای مساعدی برای ترمیم زخم کهنه اقتصاد سلامت و آموزش پزشکی فراهم کرد وابستگان نظامی ایران با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب تجدید میثاق کردند فکر می کند از آسمان افتاده/ می خواهد قهرمان ملی باشد