ساخت واحدهای جدید نیروگاهی در کنار نیروگاه اتمی بوشهر

0 0

مشاور مدیرعامل شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی ایران گفت: قرار است واحدهای جدیدی نیروگاهی در کنار نیروگاه اتمی بوشهر با مطالعات متخصصان ایرانی اجرایی شود که اکنون سازمان انرژی اتمی درحال تامین منابع مالی آن است.

به گزارش وعده صادق از بوشهر، مهران شیخ‌الاسلامی بعداز ظهر امروز در جمع کارکنان نیروگاه اتمی بوشهر با گرامیداشت روز ملی فناوری هسته‌ای با بیان اینکه متخصصان کشورمان به دستاورد عظیمی در حوزه هسته‌ای دست یافته‌اند، اظهار داشت: با توجه به توان بالای ایران در حوزه انرژی هسته‌ای کشورهای مختلف برای همکاری‌های هسته‌ای با ایران اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی به ساخت واحدهای جدید نیروگاهی در جوار نیروگاه اتمی بوشهر اشاره کرد و گفت: واحدهای جدیدی قرار است در کنار نیروگاه اتمی بوشهر ساخته شوند که قرارداد این واحدها مبادله و مطالعات آن به طرف ایرانی واگذار شده و هم اکنون سازمان انرژی اتمی در حال تامین منابع مالی آن است.

شیخ‌الاسلامی با اشاره به به موفقیت ایران در مذاکرات هسته‌ای بیان کرد: برجام یک موفقیت ملی بود که به‌دنبال آن بسیاری از کشور‌هایی که خودشان نیروگاه‌های اتمی دارند، تمایل‌شان را برای همکاری‌های مشترک با کشورمان اعلام کردند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.