رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۵ | کد خبر : 19380
 • نه ۸۰ درصدی فرانسوی ها

  به گزارش وعده صادق ؛ نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که حدود ۸۰ درصد مردم فرانسه دوست ندارند فرانسوا اولاند در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۷ نامزد شود.

  از وقتی که جمهوری پنجم فرانسه آغاز شده است یعنی از سال ۱۹۸۵ تاکنون همه روسای جمهوری این کشور برای بار دوم خود را نامزد انتخابات ریاست جمهوری کرده اند.

  جمهوری پنجم فرانسه، شکل کنونی دولت و نظام حکومتی فرانسه است که روند آن از ۱۹۸۵ آغاز شده است. جمهوری پنجم توسط شارل دوگل با کنار گذاشتن نظام پارلمانی ناکارآمد جمهوری چهارم ، بنیان نهاده شد و ‏ نوعی نظام ریاستی زاده شد که در آن رئیس جمهور دیگر مقامی تشریفاتی نیست و به همراه نخست‌وزیر هر دو هدایت کشور کشور را برعهده دارند.

  در حالی که شورای ملی حزب سوسیالیست اصل برگزاری انتخابات درون حزبی را برای تعیین نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده تایید کرده است، نتایج نظرسنجی که یوفوپ برای روزنامه ژورنال دو دیمانش انجام داده است نشان می دهد ۸۰ درصد مردم فرانسه مایل نیستند که فرانسوا اولاند یکبار دیگر برای سمت ریاست جمهوری نامزد شد.

  به طور جزیی تر۵۳ درصد طرفداران حزب سوسیالیست، ۹۱ درصد طرفداران حزب جمهوریخواهان و همچنین ۸۹ درصد طرفداران راستگرایان افراطی مایل نیستند اولاند در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده برای یک دوره دیگر ریاست جمهوری نامزد شود.

  منبع : مشرق

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار