رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۳ | کد خبر : 19447
 • افسر نیروی دریایی آمریکا به جاسوسی برای چین و تایوان متهم شد

  به گزارش وعده صادق : یک مقام آمریکایی به رویترز اعلام کرد که یک افسر نیروی دریای آمریکا که به اطلاعات حساس دسترسی داشته است با اتهامات جاسوسی و انتقال اسرار کشور روبرو است.

  طبق این گزارش، این مقام که خواسته است نامش فاش نشود گفت که این فرمانده نیروی دریایی، «ادوارد لین» نام دارد که در تایوان به دنیا آمده است و بعدها یک شهروند آمریکا شده است.

  خبرگزاری رویترز گزارش کرد که این مظنون در ستاد گروه گشت‌زنی و شناسایی نیروی دریایی که ناظر فعالیت‌های جمع‌آوری اطلاعات بوده است، خدمت می‌کرده است.

  این فرمانده آمریکایی متهم شده است که دو مرتبه درباره اطلاعات محرمانه گفت‌وگوهایی داشته است و سه مرتبه قصد داشت با نماینده یک دولت خارجی درباره این اطلاعات ارتباط برقرار کند.

  در این اسناد، نامی از یک کشور خارجی که این افسر نیرو دریایی قصد داشته اطلاعات محرمانه را در اختیار آنها قرار دارد، آورده نشده است.

  این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، مدعی شده است که احتمالاً این نظامی آمریکایی می‌خواسته اطلاعات محرمانه را در اختیار چین یا تایوان قرار دهد. این فرد مظنون همچنین با اتهامات فساد اخلاقی نیز روبرو است.

  «لو کانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد که از جزئیات این پرونده آگاه نیست و وزارت دفاع چین نیز در اینباره اظهار نظری نکرده است.

  وزارت دفاع تایوان نیز اعلام کرد که اطلاعی درباره این پرونده ندارد و وزارت خارجه این کشور حاضر نشد در اینباره اظهارنظری کند.

   

  منبع : فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار