رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۷ | کد خبر : 19556
 • یونیسف: ۹۰۰ کودک در سال ۲۰۱۵ در یمن کشته شده‌اند

  به گزارش وعده صادق و به نقل از آناتولی، یونیسف با انتشار بیانیه‌ای در پایگاه اجتماعی خود تأکید کرد سازمان ملل در سال گذشته مستندات زیادی درباره نقض گسترده حقوق کودکان از جانب طرفهای درگیر در یمن به دست آورده است و بر اساس آخرین آمارها دست‌کم ۹۰۰ کودک در سال ۲۰۱۵ در یمن جان باختند که در مقایسه با سال ۲۰۱۴ هفت برابر شده است.

  یونیسف در این بیانیه تأکید کرد شمار کودکان سرباز در یمن در سال ۲۰۱۵ و در مقایسه با سال قبل از آن پنج برابر شده و تعداد کودکانی که در مناطق مختلف یمن در حال جنگ هستند به ۸۴۸ نفر رسیده است.

  در این گزارش آمده است مدارس و بیمارستان‌های یمن نیز در سال ۲۰۱۵، دست‌کم ۱۱۵ بار هدف حملات طرفهای درگیر قرار گرفتند.

  یونیسف افزود: کودکان یمنی فشار زیاد ناشی از جنگ شدید را تحمل می‌کنند و بر این اساس توافق آتش‌بسی که از دیشب در یمن به اجرا درآمد فرصت مناسبی برای همه طرف‌ها است تا تصمیمات لازم را برای افزایش حمایت از کودکان در این کشور اتخاذ کنند.

  صندوق کودکان ملل متحد تأکید کرد: کودکان یمنی یک‌سوم از کل کشته‌ها و حدود یک‌چهارم از کل زخمی‌های غیرنظامیان یمن را تشکیل می‌دهند.

  یونیسف در این گزارش با اشاره به حملات نظامی به تأسیسات زیربنایی غیرنظامی به‌ویژه مدارس و مراکز درمانی در یمن، تأکید کرد کودکان هم‌اکنون نقش فعالی در درگیریها و نگهبانی در مراکز ایست و بازرسی به‌ویژه در خطوط مقدم جبهه‌های نبرد ایفا می‌کنند.

  این نهاد وابسته به سازمان ملل با تأکید بر نقض آشکار قوانین بین المللی حقوق بشر و حقوق کودکان در یمن، افزود: امیدواریم با توقف درگیری‌ها، برقراری آتش‌بس و ازسرگیری گفتگوهای صلح که قرار است از ۱۸ آوریل (دوشنبه ۳۰ فروردین) در کویت آغاز شد، مناقشه یمن پایان یابد.

  یونیسف در ادامه از همه طرفهای درگیر در یمن خواست قوانین بین المللی حقوق بشر را رعایت، همه کودکان سرباز را آزاد و از نقض شدید حقوق دختران و پسران جلوگیری کنند.

  صندوق کودکان ملل متحد همچنین از طرفهای درگیر در یمن خواست اقدامات لازم را برای حفاظت از مدارس، بیمارستان‌ها، تسهیل ورود کمکهای انسانی برای کودکان و همه افراد نیازمند انجام دهند.

  توافق آتش‌بس در یمن از اواسط دیشب (۲۴ دیشب) به اجرا درآمد و قرار است گفتگوهای صلح میان طرفهای درگیر با نظارت سازمان ملل متحد از ۱۸ آوریل در کویت آغاز شود.

  منبع: تسنیم

  انتهای پیام/

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار