پرواز پهپادهای شناسایی بر فراز سیستان و بلوچستان/عملیات شناسایی پهپاد شاهد ۱۲۹ و هلی برن توسط بالگردهای میل۱۷

0 1

هواپیماهای بدون سرنشین شاهد۱۲۹ به انجام عملیات های شناسایی در رزمایش پیامبر اعظم پرداختند.

به گزارش وعده صادق ؛  در اولین مرحله از رزمایش بزرگ نیروی زمینی سپاه که از صبح امروز با نام پیامبر اعظم در جنوب شرق کشور آغاز شده است،هواپیماهای بدون سرنشین شاهد۱۲۹ به انجام عملیات های شناسایی در رزمایش پیامبر اعظم پرداختند.
 پهپادهای بدون سرنشین و دوربرد سپاه (شاهد۱۲۹) اقدام به انجام عملیات شناسایی در عمق ۱۰۰ کیلومتری کردند.
تصاویر ضبط شده توسط این پهپادها نیز به صورت زنده برای فرماندهان حاضر در منطقه در حال پخش است.
علاوه براین، چند فروند بالگرد میل۱۷ سپاه نیز با اسکورت توسط بالگردهای ۲۰۹ (کبری) در حال انجام عملیات هلی برن در منطقه هستند.
پرواز بیش از ۱۰ فروند پهپاد شناسایی بر فراز سیستان و بلوچستان
بیش از ۱۰ فروند از هواپیماهای بدون سرنشین «حماسه»، «مهاجر»، «ابابیل»، «صادق» و «شاهد» سپاه با پرواز در آسمان جنوب شرق کشور، منطقه رزمایش نیروی زمین سپاه را رصد می‌کنند.
این برای اولین بار است که پهپاد «حماسه» در رزمایش شرکت می‌کند.
سردار مارانی در جمع خبرنگاران: قرارگاه قدس سپاه برای مقابله با هرگونه اقدام تروریستی آماده است
سردار محمد مارانی فرمانده قرارگاه قدس سپاه در جنوب شرق کشور، در اولین روز از رزمایش نیروی زمینی سپاه که در سیستان و بلوچستان در حال برگزاری است، با حضور در جمع خبرنگاران، پیام این رزمایش را برای کشورهای منطقه، آمادگی نظام جمهوری اسلامی برای همکاری با همه کشورهای همسایه و دوست عنوان کرد و گفت: ما برای مقابله با هرگونه حرکت تروریستی آماده‌ایم.
سردار مارانی افزود: در این رزمایش بخشی از اقدامات قرارگاه قدس به نمایش درآمده و استحکام بخشی به زیر ساخت‌های امنیتی منطقه، تعمیق رابطه سپاه و مردم، نشان دادن اراده نظام برای توجه اساسی به منطقه جنوب شرق و توجه به مسایل امنیتی و عمرانی و فرهنگی، مشارکت مردم بومی در تامین امنیت منطقه و تمرین برای ارتقای امادگی همه جانبه از جمله اهداف دیگر این رزمایش است.
انتهای پیام/

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.