• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۲ | کد خبر : 19823
 • به گزارش وعده صادق به نقل از رویترز، در حالی که برداشت سود و نگرانی درباره افزایش بیش از حد انتظار حجم ذخایر نفت خام آمریکا بر گزارش توافق روسیه و عربستان بر سر فریز نفتی تاثیر گذاشته است، قیمت نفت امروز کاهش یافت.
  بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت پس از رسیدن به بالاترین رقم ۴ ماه اخیر و رشد یک دلار و ۸۶ سنتی (۴٫۳ درصدی) در جلسه گذشته، امروز ۲۷ سنت کاهش یافت و به ۴۴ دلار و ۴۲ سنت رسید.
  قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا نیز پس از افزایش یک دلار و ۸۱ سنتی (۴٫۴۸ درصدی) در جلسه گذشته، امروز ۳۷ سنت کاهش یافت و به ۴۱ دلار و ۸۰ سنت رسید.
  تقویت ارزش دلار که موجب گرانتر شدن کالاهای ارزش گذاری شده به دلار برای دارندگان سایر ارزها شد نیز عامل موثر در افت قیمت نفت بود.
  جاناتان بارات، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «۲ مسئله وجود دارد. قیمت نفت شاهد رشد قابل توجهی بوده، بنابراین من فکر می کنم اندکی برداشت سود به راه افتاده است.»
  «مسئله دوم این است که ما منتظر انتشار آمارهای رسمی تر از ذخایر نفت خام آمریکا هستیم. سرمایه گذاران فکر می کنند آیا حفظ قیمت ها در سطوح فعلی تضمین شده است؟»
  سرمایه گذاران همچنین در اندیشه نشست کشورهای تولید کننده نفت در دوحه هستند که در ۱۷ آوریل برگزار خواهد شد و ممکن است به فریز تولید منجر شود.
  این در حالی است که بر اساس گزارش های منتشر شده، روسیه و عربستان  روز سه شنبه در آستانه نشست دوحه به اجماعی درباره فریز تولید دست یافته اند.
  آمارهای انستیتوی نفت آمریکا نشان داد که حجم ذخایر نفت خام این کشور با ۶٫۲ میلیون بشکه افزایش به ۵۳۶٫۳ میلیون بشکه در هفته گذشته رسید که رشدی بالاتر از حد انتظار بود. تحلیلگران انتظار داشتند حجم این ذخایر ۱٫۹ میلیون بشکه افزایش پیدا کند.

  منبع: تسنیم
  انتهای پیام/

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار