رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۸ | کد خبر : 19987
 • پیام‌ انتخابات پارلمانی برای داخل و خارج سوریه؛ دمشق اجازه بروز خلأ قانونی را نداد

  به گزارش وعده صادق ؛ «نضال نعیسه»، تحلیلگر سیاسی معارض در سوریه با تاکید بر قانونی بودن برگزاری انتخابات پارلمانی کشورش اظهار داشت: این رخداد سیاسی حامل پیام‌های مهمی برای داخل و خارج سوریه بود.

  نعیسه گفت: مهم‌ترین پیام‌های سیاسی انتخابات سوریه برای بیگانگان و دشمنان این کشور تاکید بر این مساله است که ملت سوریه به سرزمین و حق خود در تعیین سرنوشت کشورشان متعهد هستند و نظام دمشق به رغم همه فشارهای سنگینی که بر آن وارد است، هرگز اجازه ایجاد خلا قانونی در کشورش را نمی‌دهد.

  تحلیلگر سوری گفت: ثبات نهادهای حکومتی و ادامه کار آنها یکی از مهم‌ترین عوامل پایداری سوریه بوده و یکی از مهم‌ترین عوامل حمایت کشورهای دوست بوده است، چون اگر احساس ضعف در کار نهادهای حکومتی سوریه می‌کردند، این کشور از کمک آنها برخوردار نبود.

  وی گفت: قاعده اصلی در روابط بین المللی می‌گوید قدرت‌ها جز با آنهایی که هم وزن خودشان باشد ائتلاف نمی‌کنند و این اصل در ایجاد روابط هر کدام از کشورهای ایران، روسیه و چین با سوریه برقرار است.

  تحلیلگر سوری ادامه داد: نظام دمشق نظامی قدرتمند است که توانسته در طول بحران این کشور همه مناسبت‌های قانونی را در موعد مقرر خود برگزار کند.

  وی تاکید کرد: فشار قدرت‌های منطقه‌ای بر برخی طرف‌های سیاسی با هدف تبدیل کردن انتخابات به یکی از اهرم‌های فشار منفی بر روند مذاکرات سوریه در ژنو هیچ نفعی ندارد و دمشق مخالفتی نداشت که انتخاباتی پارلمانی مطابق با قطعنامه سازمان ملل که بر اساس آن مذاکرات ژنو را از سر گرفت، برگزار شود.

  نعیسه با اشاره به اعتراض مخالفان طرفدار ریاض به برگزاری انتخابات در سوریه گفت: اگر مذاکرات آتی ژنو موفقیت‌آمیز باشد و مخالفان نیت درستی داشته باشند ما با انتخاباتی جدید روبرو خواهیم بود.

  وی تاکید کرد: دمشق پیش از این هم تاکید کرد که اگر توافقی بر اساس مذاکرات ژنو صورت گیرد با برگزاری انتخابات پارلمانی بر اساس قانون اساسی جدیدی که دولت وحدت ملی سوریه تدوین کند، مخالف نیست./ فارس

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار