رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۰ | کد خبر : 20381
 • واکنش وزارت خارجه سوریه به اظهارات نتانیاهو درباره جولان اشغالی

  به گزارش وعده صادق ؛ وزارت خارجه سوریه در دو بیانیه جداگانه برای دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت با تندترین جملات اقدام دولت اسرائیل در برگزاری نشست «تحریک آمیز» در جولان اشغالی را محکوم کرد.

  وزارت خارجه سوریه در ادامه اعلام کرد که سازمان ملل و شورای امنیت باید با دخالت فوری، این نشست «غیر مسئولانه» را محکوم و بر عدم تکرار آن بویژه در اراضی اشغالی سوریه تاکید کنند.

  به گزارش خبرگزاری سانا، این وزارتخانه سوری در ادامه افزود: سوریه امروز از سازمان ملل می خواهد که به تعهدات و وظایف خود در اجرای قعطنامه های صادره مجمع عمومی و شورای امنیت که در آن اشغالگری اسرائیل در اراضی سوریه به رسمیت شناخته نشده است، بویژه قطعنامه شورای امنیت به شماره ۴۹۷ سال ۱۹۸۱ پایبند باشد. این قطنامه بر تصمیم کنست(پارلمان) اسرائیل در پیوستن جولان اشغالی مخالفت شده است و هیچ کشوری در جهان ان را به رسمیت نشاخت.

  وزارت خارجه سوریه در پایان دو نامه خود از سازمان ملل و جامعه جهانی خواست تا مسئولیت های خود در اجرای قطنامه های شورای امنیت و سازمان ملل را بر عهده بگیرند و به موجب قطنامه شورای امنیت به شماره ۴۹۷ به اشغالگری اسرائیل در بلندهای جولان پایان دهند.

  بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر مدعی شد که جولان اشغالی بخشی جداناپذیر از اسراییل است.

  نتانیاهو با سفر به جولان در جمع سربازان صهیونیست لحن تهدیدآمیز خود را تندتر و اعتراف کرد که دهها حمله علیه تسلیحات حزب الله لبنان انجام داده است.

  «فیصل مقداد» معاون وزیر خارجه سوریه نیز پس از ادعاهای نتانیاهو در مورد بلندی‌های جولان تأکید کرد که این منطقه همواره از آن سوریه بوده و خواهد بود./ فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار