رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۷ | کد خبر : 20387
 • افزایش منازعات مرزی روسیه و ناتو

  به گزارش وعده صادق ؛ به نقل از خبرگزاری رویترز از مسکو، ارتش روسیه روز یکشنبه ادعای مرکز فرماندهی آمریکا در اروپا را درباره این که یک جت جنگنده روسیه مانورهای تهاجمی نزدیک یک هواپیمای شناسایی آمریکایی بر فراز دریای بالتیک انجام داده است، رد کرد.
  این دومین حادثه در این منطقه بین دشمنان دوران جنگ سرد در یک هفته گذشته است.
  روسیه، ناتو را به گسترش به سمت مرزهای این کشور متهم می کند.
  به گفته دنی هرناندز سخنگوی مرکز فرماندهی آمریکا در اروپا، تازه ترین حادثه روز پنجشنبه زمانی روی داد که یک جنگنده سو-۲۷ روسیه با پرواز در ۵۰ پایی یک هواپیمای آر سی-۱۳۵ آمریکا، «مانورهای تهاجمی و بی هدف انجام داد».
  وی با اعلام این که آمریکا به روسیه شکایت کرده است، افزود: «اقدامات خطرناک و غیرحرفه ای یک خلبان می تواند تنش های بین کشورها را بی جهت، تشدید کند».
  روسیه این ادعا را رد و اعلام کرد این اتهام، «مغایر با واقعیت» است.
  روسیه خاطر نشان کرد سامانه دفاع هوایی این کشور پس از شناسایی یک هدف ناشناس با سرعت بالا بر فراز دریای بالتیک که به سمت مرزهایش حرکت می کرد، مجبور شد یک جت جنگنده را به پرواز در بیاورد.
  ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای اعلام کرد هواپیمای شناسایی آمریکایی پس از «تماس چشمی» با سو-۲۷ روسیه، مسیر خود را تغییر داد و از مرزهای این کشور دور شد.
  وی تاکید کرد پرواز هواپیمای جنگنده روسیه در «تطابق کامل با قوانین بین المللی بود و اوضاع اضطراری نبود».
  این حادثه درست دو روز پس از آن روی داد که دو بمب افکن سو-۲۴ روسیه روز سه شنبه در دریای بالتیک به ناوشکن آمریکایی دونالد کوک نزدیک شدند و حرکات تهاجمی را شبیه سازی کردند به طوری که یک مقام نظامی آمریکایی، آن را به عنوان یکی از تهاجمی ترین اقدامات اخیر توصیف کرد./ صدا و سیما

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار