رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۲۹ | کد خبر : 20404
 • یکی از اعضای «کمیته عالی مذاکره کننده» : با توجه امتناع نمایندگان دولت برای گفتگو درباره آینده بشار اسد مذاکرات تقر یبا به «بن بست» رسیده است.

  به گزارش وعده صادق ؛ هیئت مذاکره کننده مخالفان دولت سوریه موسوم به «کمیته عالی مذاکره کننده» اعلام کرد در صورتیکه مذاکرات صلح ژنو بدون داشتن نتیجه خاصی درباره انتقال قدرت در ای کشور ادامه پیدا کند، آنها مذاکره را ترک خواهند کرد.
  «کمیته عالی مذاکره کننده» که مجموعه ای از گروه های مخالف دولت سوریه است روزیکشنبه (۲۹ فروردین) اعلام کرد در صورتیکه دولت سوریه به تعهدات خود درباره موضوعات سیاسی و تلاش برای امداد رسانی به مناطق درگیر عمل نکند، این مذاکرات را ترک خواهند کرد.
  عبدالحکیم بشار یکی از اعضای این کمیته گفت:«ممکن است این مذاکرات را بدلیل وجود نداشتن افقی روشن برای دست یابی به توافق سیاسی ترک نماییم.»
  دولت سوریه و گروه های مخالف دولت از اواخر ماه فوریه با میانجی گری آمریکا و روسیه آتش بسی را برای حل بحران سوریه امضاء کردند.

  مذاکرات صلح سوریه در ژنو  با حضور استفان دی میستورا نماینده سازمان ملل در امور سوریه (عکس از خبرگزاری فرانسه)

  وی افزود:«با توجه به نکات عنوان شده، ما امروز به مذاکرات ادامه می دهیم اما درباره ادامه مذاکرات فردا تصمیم گیری خواهیم کرد.»
  یکی دیگر از اعضای «کمیته عالی مذاکره کننده» که خواست نامش فاش نشود گفت با توجه امتناع نمایندگان دولت برای گفتگو درباره آینده بشار اسد مذاکرات تقر یبا به «بن بست» رسیده است.

  این در حالی است که دولت سوریه همواره آمادگی خود را برای تداوم مذاکرات اعلام کرده است. دولت همچنین از وجود اختلاف نظر در میان گروه های مخالف ابراز سرخوردگی کرده و افزوده است که این اختلاف نظرات باعث می شود که مخالفان دارای مواضع متعدد و بعضا متضاد در مذاکرات باشند و همین امکان موفقیت در مذاکرات را بیش از پیش سخت می کند.
  مقامات سوری پیشتر اعلام کرده بودند برکناری اسد برای ادامه مذاکرات«خط قرمز» دمشق است.
  سوریه از سال ۲۰۱۱ صحنه ناآرامی‌های مرگبار است؛ براساس گزارش مرکز پژوهش‌های سیاسی سوریه، حدود ۴۷۰ هزار نفر از مردم سوریه در جریان این ناآرامی‌ها کشته و بیش از نیمی از مردم سوریه مردم به ترک خانه هایشان شده اند/ پرس تی وی

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار