رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۶ | کد خبر : 20573
 • نامه نگاری دولت اوباما با ایالت‌های این کشور جهت بازنگری در قوانین مرتبط با ایران

  «استفان مول» هماهنگ کننده دولت آمریکا در زمینه اجرای برجام با ارسال نامه‌ای به تمامی ۵۰ فرماندار ایالت‌های آمریکا و مقام‌های محلی از آن‌‌ها درخواست کرده تا قوانین مرتبط با ایران چون مواردی که مانع همکاری شرکت‌ها در تعامل با این کشور می شوند را بازنگری نمایند.

  به نوشته «شیکاگو تریبیون» «جان کری» وزیر خارجه آمریکا در تابستان گذشته به اعضای کنگره گفته بود که در مسیر اجرای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ با ایران که به واسطه آن برخی تحریم‌های اقتصادی نیز رفع شده‌اند، دخالت نکنند.

  بر این اساس، سران ایران نیز در ماه گذشته از عدم اکتساب مواردی قابل توجه در توافق هسته‌ای شکایت کرده‌اند و حتی رییس بانک مرکزی ایران جمعه گذشته در واشنگتن از امکان به خطر افتادن برجام به همین دلیل سخن گفت.

  در بخشی از نامه استفان مول قائم معاون وزیر خارجه به فرمانداران ایالتی آمریکا آمده است: «برخی ایالات قوانینی را وضع کرده‌اند تا مشوقی‌هایی برای تغییر رفتار ایران باشد. اگر چنین قضیه‌ای در ایالات شما صادق است، من به شما توصیه می‌کنم برجام را در نظر گیرید که بر اساس آن به طور قابل توجهی راستی آزمایی  که برنامه هسته‌ای ایران مسالمت آمیز بوده و خواهد بود را تضمین می‌نماید.

  «جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه امریکا نیز در این زمینه گفته است: «آمریکا به عنوان بخشی از تعهداتش  در برجام متعهد به ترغیب ایالت‌ها و فرماندهان آن‌ها در لحاظ  کردن ایجاد تغییر سیاست آمریکا در سایه برجام  که می‌تواند بر قوانین و مقررات ایالتی و محلی نیز تاثیر گذارد، است. »

  این رسانه آمریکایی نوشت: برخی مدافعان تحریم‌های ایالتی آمریکا می‌گویند که چنین قوانین و تحریم‌هایی نباید برداشته شوند زیرا بسیاری از آن‌ها نه تنها به خاطر برنامه هسته‌ای ایران ، بلکه به خاطر موارد حقوق بشری و توسعه موشک‌های بالستیک و حمایت از تروریسم این کشور وضع شدند.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار