• تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۲ | کد خبر : 20665
 • ۴۴۰۸۸۶۵_۳۳۸

  رئیس مجلس گفت: مشکل تروریسم را خود آمریکا بوجود آورده است و استفاده ابزاری آمریکا از تروریسم اهمیت زیادی دارد.

  به گزارش وعده صادق، علی لاریجانی در جمع روسای مجالس اوراسیا در نشست مسکو اظهار داشت: این نهاد باید پر تحرک و زنده باشد.

  رئیس مجلس با اشاره به روند یکجانبه گرایی آمریکا پس از فروپاشی شوروی و تجربه شکست خورده جهان دوقطبی و تک قطبی گفت باید همکاری جایگزین رقابت های منطقه ای شود.

  وی با بیان اینکه کشورها امروزه از هوشیاری برخوردارند و نمی خواهند که زیر چتر کسی مانند آمریکا بروند اظهار داشت: پس از فروپاشی شوروی جهان تک قطبی که آمریکایی ها علمدار آن بودند و می‌گفتند همه تابع باشند، شکست خورد و بحران هایی بوجود آمد.

  رئیس دستگاه قانون گذاری کشور ادامه داد: این تلاش آمریکا با عدم مقبولیت مواجه شد و تئوری آنها سقط جنین شد و رشد نکرد .

  لاریجانی با تاکید بر اینکه آمریکایی ها مشکل جهانی هستند تاکید کرد: آنها نمی توانند تکیه گاه باشند و تئوری مدیریت جهانی نتوانسته رشد کند.

  رئیس مجلس در ادامه با اشاره با ظرفیت های بالای منطقه اوراسیا گفت: انرژی زیاد، ارتباطات خوب، جغرافیا، کارآمدی فناوری از جمله بخشی از این ظرفیت هاست. تئوری اوراسیا می تواند به یک حرکت نو تبدیل شود .

  وی تحریم های یکجانبه آمریکا علیه سایر کشورها از جمله ایران را یادآور شد و گفت: آمریکا به بهانه اینکه ایران سلاح هسته ای را دنبال می کند ما را سال‌ها تحریم کرد و امروز که از تحریم ها درآمدیم مشخص شد ادعاها از بیخ پوچ و غلط بود.

  لاریجانی تحریم‌ها علیه روسیه را نیز یادآور شد و تاکید کرد: اگر همبستگی قوی داشته باشیم جلوی رفتارهای ناجوانمردانه غرب را می توانیم بگیریم.

  رئیس مجلس با اشاره به بحران آفرینی آمریکا در سوریه، عراق، لیبی و یمن گفت: مشکل تروریسم را خود آمریکا بوجود آورده است. موضوع استفاده ابزاری آمریکا از تروریسم اهمیت زیادی دارد مشکل تروریسم را خود آمریکا بوجود آورده و اینکه تروریست ها عامل سرویس های جاسوسی آمریکا هستند، دولت ها برای مقابله با تروریسم باید  همگرا باشند.

  رئیس قوه مقننه با بیان اینکه برای دستیابی به اهداف این نشست، باید سازوکار اجرایی آن هم دیده شود و مبانی تئوریک به مرحله اجرا برسد تاکید کرد: با تدوین اساسنامه و تصویب آن، این نهاد می‌تواند در صحنه بین المللی مسائل را تحت تاثیر قرار دهد.

  وی تاکید کرد: کمیته ای مسئولیت طراحی ساختار و نهاد محالس اوراسیا از جمله دبیر خانه آن را دنبال کند.

  انتهای پیام/

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  روسیه: هیچ آتش بس جدیدی در سوریه مد نظر نیست برخی از سخنرانی دانشجویان انقلابی در نماز جمعه ناراحتند اداره کشور به دعوا احتیاج ندارد/ امام انقلاب کرد تا دروغ و تهمت از جامعه برچیده شود هرگونه افزایش حقوق و مزایا و استخدام‌های جدید ممنوع است عباس صدری، پژوهشگر و استاد فلسفه اسلامی درگذشت درخواست ستاره استقلال برای جدایی در نیم‌فصل! عکس/ کوه‌های رنگی در چین ترکیه در کوچه پس کوچه‌های موصل دنبال چه می‌گردد/ شاه ماهی بعثی‌ها به عراق برگشت کوتاه شدن پیام اطلاع رسانی ترابرد پذیری/وایبر ایرانی در راه است/ترفند پدر برای دور کردن فرزند از تبلت و رایانه دلیل افزایش بدهی کشورهای خاورمیانه چیست؟ جلسه آسیب‌شناسی احزاب در کمیسیون شوراهای مجلس برگزار شد توضیح درباره بازداشت دو متهم مرتبط با بانک سرمایه برگزاری نشست جامع مذاکرات ایران و اتحادیه اروپا درسطح معاونان وزرای خارجه شرایط تحصیل در رشته دوم همزمان با دوره ارشد اعلام شد یک گام دیگر در راستای یکسان‌سازی نرخ ارز/قیمت دلار دولتی بالا رفت عکس/ تصادف مرگبار کامیون و زانتیا میکروب های لوگوی گوگل زیر میکروسکوپ قرار گرفت+ عکس دولت تدبیر چقدر شغل ایجاد کرد؟مرکز آمار:۸۱۱ هزار شغل/وزیر روحانی: ۲٫۴ میلیون شغل مدافعان حرم نقش بسزایی در حفظ امنیت ایران دارند رییس‌جمهور وارد خمین شد