مطهری: اعتبارنامه مینو خالقی صادر نشود، وزیر استیضاح می‌شود

0 1

مطهری: ما منتظریم ببینیم وزارت کشور چگونه رفتار می‌کند اگر این وزارتخانه اعتبارنامه خانم خالقی را صادر کند موضوع استیضاح نیز منتفی خواهد شد

علی مطهری نماینده مردم تهران در حاشیه جلسه علنی صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اظهارات پیشین خود مبنی بر استیضاح وزیر کشور در صورت عدم ارائه اعتبارنامه مینو خالقی منتخب مردم اصفهان برای مجلس دهم گفت: ما منتظریم ببینیم وزارت کشور چگونه رفتار می‌کند اگر این وزارتخانه اعتبارنامه خانم خالقی را صادر کند موضوع استیضاح نیز منتفی خواهد شد. ما کماکان با وزارت کشور در ارتباط هستیم و درصورتی‌که اعتبارنامه صادر نشود استیضاح وزیر کشور را مطرح خواهیم کرد.

او با اشاره به گفت‌وگوی خود با تعدادی از نمایندگان برای جلب نظر آنها درمورد استیضاح وزیر کشور تصریح کرد: ما این موضوع را در مدت باقیمانده مجلس نهم پیگیری خواهیم کرد اما اگر در این مجلس به نتیجه نرسید، آن را در مجلس بعد مطرح می‌کنیم. ممکن است وزیر کشور بگوید از آنجایی که هیات نظارت اعتبارنامه را امضا نکرده نمی‌تواند آن را صادر کند اما به نظر من اگر هیات نظارت بخواهد برخلاف قانون از امضای اعتبارنامه سر باز زند، وزیر حق اعتراض دارد و می‌تواند بگوید اعتبارنامه را به مجلس می‌فرستیم تا نمایندگان تصمیم بگیرند. من با وزارت کشور صحبت کردم؛ آنها هم با من هم‌نظر هستند؛ لذا منتظریم نظر نهایی وزارت کشور اعلام شود.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.