• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۲ | کد خبر : 20741
 • ملک سلمان در سف وام

  به گزارش وعده صادق ؛ به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ خبرگزاری بلومبرگ روز چهارشنبه اعلام کرد عربستان سعودی تصمیم دارد برای جبران کسری بودجه سال جاری ناشی از کاهش بهای نفت، ۱۰ میلیارد دلار از بانک های خارجی استقراض کند.
  بلومبرگ به نقل از سه منبع مطلع اعلام کرد این اولین استقراض عربستان، اولین صادر کننده نفت جهان، طی پانزده سال اخیر است. این منابع که خواستند نامش فاش نشود، تصریح کردند این وام که بازپرداخت آن پنج ساله خواهد بود، احتمالا در پایان آوریل به نتیجه خواهد رسید.
  این منابع افزودند بانک های آمریکایی، اروپایی، ژاپنی و چینی برای تامین این وام که ۱۲۰ واحد بالاتر از نرخ بهره استقراض بین بانکی لندن، محاسبه خواهد شد، در حال بررسی هستند.
  رکود دو سال اخیر در بهای نفت -رسیدن بهای نفت از ۱۰۰ دلار در سال ۲۰۱۴  به حدود ۴۰ دلار کنونی- کاهش درآمدهای نفتی عربستان را به دنبال داشته و تلاش برای متنوع کردن منابع اقتصادی را در پی داشته است. کسری بودجه عربستان در سال ۲۰۱۵ به ۹۸ میلیارد دلار رسید و قرار است در سال جاری به ۸۷ میلیارد دلار می رسد.
  عربستان برای مقابله با کسری بودجه تدابیر بی سابقه ای از جمله افزایش هشتاد درصدی بهای سوخت و کاهش یارانه ها در بخش های برق، آب و دیگر خدمات دولتی اتخاذ کرد./ yjc

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار