رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۳ | کد خبر : 20745
 • جلسه ۱۸ کمیته گفت‌وگوی ملی برای جبران «خلأ سیاسی در لبنان»

  به گزارش وعده صادق ؛ هجدمین نشست کمیته گفت‌وگوی ملی لبنان در مقر ریاست جمهوری این کشور در «عین التینه» برگزار شد.

  پایگاه خبری لبنانی العهد در این‌باره نوشت: در این جلسه «نبیه بری»، رئیس پارلمان لبنان و شماری از شخصیت‌های سیاسی این کشور حضور یافتند.

  از غایبان این جلسه ژنرال «میشل عون»، رئیس جریان تغییر نامزد جریان «۸ مارس» برای ریاست جمهوری بود، اگرچه «جبران باسیل» وزیر خارجه، به جانشینی وی در این جلسه حضور یافت.

  شرکت کنندگان در هجدمین نشست کمیته گفت‌وگوی ملی لبنان درباره وضعیت قانونگذاری در این کشور با یکدیگر بحث و تبادل نظر کردند.

  روزنامه النهار نیز در سایت خود نوشت که نبیه بری در این جلسه «ابتکار»ی مطرح کرد که محتوای آن تعیین جدولی از قوانینی است که شامل قانون انتخابات لبنان نیز می‌شود.

  قرار است هیئتی از شورای وزیران این جدول را تعیین و اولویت‌های کاری آن برای قانون‌گذاری در مسائل مهم روز لبنان را مشخص کند.

  یکی از مشکلات کنونی لبنان، خالی ماندن کرسی ریاست جمهوری پس از پایان دوره ریاست میشل سلیمان است که اصطلاحا «خلأ سیاسی در لبنان» گفته می‌شود و سبب شده که بسیاری از امور کشوری معطل بماند.

  اکنون نمایندگان پارلمان و وزرای دولت در حال بررسی اصلاح قوانین از جمله قانون انتخاب رئیس جمهور در پارلمان هستند هر چند برخی سیاسیون با اصلاح این قانون قبل از انتخاب رئیس جمهور مخالفت کرده‌اند.

  نجیب میقاتی نخست‌وزیر سابق لبنان هنگام خروج از جلسه از جمله کسانی بود که گفت قانون انتخابات باید بعد انتخاب رئیس جمهور اصلاح شود./ فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار