• تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۲ | کد خبر : 21454
 • لاوروف روسیه

  وزیر خارجه روسیه در سخنانی اعلام کرد که با وجود اینکه برخی از معارضان حضور خود را در مذاکرات ژنو به حالت تعلیق درآورده اند، این مذاکرات ادامه می یابد.

  به گزارش وعده صادق به نقل از شبکه روسیا الیوم، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه طی سخنانی در کنفرانسی مطبوعاتی اظهار داشت: با وجود اینکه برخی از معارضان حضور خود را در مذاکرات ژنو به حالت تعلیق در آورده اند، این مذاکرات ادامه می یابد.

  بر اساس این گزارش لاوروف در ادامه سخنان خود در همین راستا تصریح کرد: تحقق پیشرفت نیازمند مشارکت تمامی طرف های مربوطه است و ترکیه تاثیر زیادی بر روی هیأت معارضان سوری دارد. همچنین اگر یکی از هیأت های معارضان، ژنو را به صورت موقت ترک نمی کرد، وضعیت مذاکرات بسیار بهتر می بود.

  وزیر خارجه روسیه همچنین تصریح کرد: مسکو تمایل دارد که روند نگارش قانون اساسی جدید سوریه پیش از آگوست آینده به پایان رسد. شورای امنیت نیز مدت ۶ ماه را به عنوان مدت زمان حدودی برای نگارش قانون اساسی مشخص کرده است.

  وی در رابطه با توافق با آمریکا بر سر معارضان در حلب نیز عنوان کرد: واشنگتن توافق نامه در خصوص خروج معارضان مسلح از منطقه حلب را که با مسکو امضا کرده، اجرا نمی کند تا از این طریق امکان هدف قرار دادن تروریست ها در این مکان فراهم گردد.

  لاوروف در همین راستا تصریح کرد: روسیه با آمریکا توافق کرده است که واشنگتن از نفوذ خود میان «معارضین خوب» حاضر در نزدیکی حلب استفاده کند تا با خروج آنها از این منطقه، هیچ کسی مانع از انهدام گروه تروریستی جبهه النصره نگردد اما کاخ سفید به این قول خود عمل نکرده است.

  وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر مسکو مشغول به جمع آوری اطلاعات در خصوص همکاری جبهه النصره با گروه هایی که پایبندی خود را به آتش بس اعلام کرده اند، می باشد تا با ارائه ان به شوای امنیت، لیست گروه های تروریستی را به صورت دقیق تکمیل کند. همچنین گروه هایی که با داعش و جبهه النصره همکاری می کنند، شامل آتش بس سوریه نمی باشند.

  لاوروف در رابطه با طرح اخیر آمریکا مبنی بر تقسیم سوریه به مناطق نفوذ را طرحی سطحی توصیف کرد و گفت: مبارزه با تروریسم همچنان مهم ترین موضوع است.

  وزیر خارجه روسیه در ادامه اظهار داشت: مسکو و واشنگتن در رابطه با سازوکار نظارت بر آتش بس در سوریه توافق کرده اند و فرماندهان روسی در پایگاه حمیم به صورت مستمر با فرماندهان نظامی آمریکایی در ارتباط هستند که این امر موجب پیشبرد ماموریت های میدانی می گردد.

  لاوروف در ادامه از واشنگتن خواست که برای راضی نگهداشتن برخی از متحدان منطقه ای خود همکاری نظامی با روسیه را تکذیب نکند و افزود: آنها می گویند که تمامی ارتباطات به جلوگیری از وقوع حوادث منحصر می شود.

  وی در همین راستا تصریح کرد: شاید کاخ سفید از همکاری با روسیه خجالت می کشد؛ این موضوع خجالت ندارد. زیرا ۲ کشور در مبارزه با تروریسم همکاری می کنند. همچنین سوالاتی در رابطه با اقدامات ائتلاف بین المللی ضدداعش علیه جبهه النصره مطرح است که به آمریکایی ها ارائه کردیم.

  منبع: مهر

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  انهدام باند زورگیری خشن از مشتریان بانک ها + عکس دکتر حسن هاشمی در کنار داروسازان جوان در الجزایر/ شهرام قائدی ونقشی غیر کمدی در کار جدیدش/ حسین ماهینی: شدیم چهل میلیون و یک نفر خراسان رضوی زمینه های بسیار برای توسعه مناسبات با کره جنوبی دارد تراکتورسازی فاتح دربی تبریز شد برای مردم مسائل اقتصادی و معیشتی در اولویت است/ روحانی باید تغییرات را در حوزه اقتصادی صورت می‌داد/ امید است رئیس جمهور مطالبه مردم را بشنود ​قیمت خانه در تهران افزایش یافت/ متوسط هر متر ۴٫۴ میلیون ستاد انتخابات اواخر آذرماه تشکیل می‌شود/ لایحه جامع انتخابات تدوین شده است واکنش حمید رسایی به سانسور گفتگوی فائزه هاشمی دومین اجلاسیه خبرگان رهبری از آذر به اسفند موکول شد دولت منتقدان راعلیه خودمنسجم می‌کند/نبایدکشور راپرهزینه اداره کرد عکس/ بزرگ ترین کشتی دنیا آتش، کارگاه مبل سازی را خاکستر کرد خداحافظی با امواج آنالوگ+عکس نگرانی کره شمالی از موشک های مافوق صوت آمریکا فیلم/ آنچه در زمانه ما هست و در مناظره انتخابات آمریکا نیست! شمارش معکوس برای اتمام بزرگترین پروژه نوسازی بافت فرسوده غرب کشور در بررسی وزرای پیشنهادی فتنه خط قرمز مجلس است/ توقع مردم تغییر در حوزه اقتصادی بود برجام، فضای مساعدی برای ترمیم زخم کهنه اقتصاد سلامت و آموزش پزشکی فراهم کرد وابستگان نظامی ایران با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب تجدید میثاق کردند فکر می کند از آسمان افتاده/ می خواهد قهرمان ملی باشد