• تاریخ انتشار: سه شنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۲۰ | کد خبر : 21701
 • علی ربیعی

  ربیعی گفت: در دولت یازدهم تصمیم های خوبی برای بهبود وضعیت زندگی کارگران گرفته شد و همچنان تلاش می شود با اتخاذ تصمیم های درست، وضعیت زندگی مردم بهبود یابد. البته این در حالی است که هر روز وضع کاگران بدتر از دیروز میشود و فاصله طبقاتی در دولت ربیعی بیشتر می شود!

   

  به گزاش وعده صادق علی ربیعی عصر امروز در همایش کارگر، امید به آینده و تامین اجتماعی با بیان اینکه کشور به واسطه تلاش کارگران پیشرفت می کند و روز کارگر برای ما به مثابه آغاز سال جدید و نوروز است، گفت: وقتی در سال نو با امام (ره) تجدید میثاق می کنیم در واقع به جامعه یادآوری می کنیم که انقلاب ما انقلاب پا برهنگان بود.

  اما اینجا سوال پیش می آید که اگر انقلاب ما ، انقلاب پا برهنگان بود پس چرا مسئولین امروز اعم از وزراء و رئیس جمهور از ثروتمندان هستند که هیچ سنخیتی با انقلابیون ندارد؟

  نکند این ثروت ها بعد از انقلاب بدست آمده است؟!

  وزیر کار با بیان اینکه باید کارگران را دید و ما باید فریاد این آدم ها شویم، اظهارداشت: بخشی از امنیت جامعه به کار و تولید بستگی دارد و لذا ما خواستار تامین اجتماعی پویا هستیم، نمی خواهیم صندوق ها صندوق های کارپردازی باشند. شرایط این صندوق ها به جایی رسیده بود که در مقاطعی مجبور بودیم برای ادامه فعالیت آنها از بانک پول قرض کنیم.

  ربیعی افزود: خدا رحم کرد؛ اگر به دست بابک زنجانی می افتاد، معلوم نبود این صندوق ها چه سرنوشتی پیدا می کرد، باید صندوق تامین اجتماعی را به صندوق زندگی تبدیل کنیم. باید به فکر کارگران قدیمی و زندگی و ارتقای معیشت آنها باشیم  باید به فکر امنیت شغلی کارگران موجود باشیم که تعدیل نشوند، باید مراقب باشیم کارگران بیکار نشوند، باید به فکر درمان کارگران باشیم و لذا اخیرا برای رفاه مستمری بگیران تفاهم کردیم تا بازنشستگان از ۲۸۰ ورزشگاه کارگری استفاده کنند.

  وزیر کار بیان داشت: در سالهای اخیر ۳۸.۵ درصد بین دستمزد و تورم فاصله افتاده و تورم دستمزد کارگران را خورده است در حالی که در این ۳ سال نه تنها نگذاشتیم تورم حقوق و دستمزد کارگران را بخورد بلکه سعی کردیم در یکسال ۱۰ درصد بیشتر از تورم اضافه کنیم و امسال افزایش دستمزد ۱۴ درصد است که در میانه راه فکری برای آن خواهیم کرد.

  وی گفت: عقلانیت و سخت کوشی دو خصیصه ای است که سرلوحه کار ما قرار دارد و بنا و ساختار و جهت گیری ما برای یک سازمان فوق العاده پاک و سفید است و لذا تا پایان دولت یازدهم حتما تحولات بیشتری در این زمینه خواهید دید و به دنبال این هستیم تا آینده بهتری برای زندگی کارگری داشته باشیم.

  وزیر تعاون، کار و رفاه گفت: برخی به ظاهر برای کارگران دل می سوزانند و می گویند افزایش دستمزد در اسفند سال گذشته، کفاف زندگی کارگران را نمی دهد اما سئوال اینجاست که این به ظاهر دلسوزان، هنگام افزایش ۹ درصدی دستمزد با تورم ۳۸ درصدی چرا سکوت کردند؟

  ربیعی ادامه داد: امسال دستمزد کارگران ۱۴ درصد افزایش یافت اما قول می دهم در طول سال، معیشت آنها با تمهیداتی بهتر شود. وی با بیان اینکه به عنوان وزیر کار، مسئول پایدار بودن فعالیت واحدهای تولیدی هستم، افزود: اگر دستمزد کارگران ۳۰ درصد افزایش می یافت، آیا کارفرمایان قادر به ادامه فعالیت در بنگاه های خود بودند؟

  وی تاکید کرد: در دولت یازدهم تصمیم های خوبی برای بهبود وضعیت زندگی کارگران گرفته شد و همچنان تلاش می شود با اتخاذ تصمیم های درست، وضعیت زندگی مردم بهبود یابد.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  دومین اجلاسیه خبرگان رهبری از آذر به اسفند موکول شد دولت منتقدان راعلیه خودمنسجم می‌کند/نبایدکشور راپرهزینه اداره کرد عکس/ بزرگ ترین کشتی دنیا آتش، کارگاه مبل سازی را خاکستر کرد خداحافظی با امواج آنالوگ+عکس نگرانی کره شمالی از موشک های مافوق صوت آمریکا فیلم/ آنچه در زمانه ما هست و در مناظره انتخابات آمریکا نیست! شمارش معکوس برای اتمام بزرگترین پروژه نوسازی بافت فرسوده غرب کشور در بررسی وزرای پیشنهادی فتنه خط قرمز مجلس است/ توقع مردم تغییر در حوزه اقتصادی بود برجام، فضای مساعدی برای ترمیم زخم کهنه اقتصاد سلامت و آموزش پزشکی فراهم کرد وابستگان نظامی ایران با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب تجدید میثاق کردند فکر می کند از آسمان افتاده/ می خواهد قهرمان ملی باشد نمایشگاه صنعتی ایران ، روسیه و ارمنستان عکس/ تاب دست ساز بارش برف سنگین در اردبیل آیفون شما در خطر است؛ هرچه سریع تر به ۱۰٫۱ آپدیت کنید بانک مرکزی: نرخ بانکی ۱۲ ارز افزایش و ۲۰ واحد پولی دیگر کاهش یافت آمریکا در زمان حکومت اوباما جنگ سرد جدیدی علیه روسیه بپا کرد اقتصاد مقاومتی با سفارش و توصیه محقق نمی‎شود/ گریه‎های استاد برای وجود ربا در سیستم بانکی اظهار نظر «عارف» درباره رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت