تولد نوزاد در آسمان مشهد

0 1

رئیس اداره حوادث و مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی مشهد از تولد نوزاد یک زن باردار اهل شهرستان کلات در بالگرد اورژانس هوایی این دانشگاه خبر داد.

به گزارش وعده صادق ،شهرام طاهرزاده  با اعلام مرکز هدایت بحران فوریتهای پزشکی این دانشگاه، مبنی بر وخیم بودن حال یک مادر باردار در بیمارستان کلات در ظهر امروز، بالگرد اورژانس ۱۱۵ مشهد بلافاصله به سمت این شهرستان حرکت کرد.
وی اظهار کرد: بالگرد اورژانس این زن باردار را که دچار خونریزی شدیدی شده بود از بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) در کلات به مشهد انتقال داد.
به گفته وی این زن باردار در حین انتقال به مشهد، حوالی ساعت ۱۲ امروز در آسمان مشهد زایمان کرد و یک نوزاد پسر به دنیا آورد.
طاهرزاده ادامه داد: با همکاری دو مامای اعزامی از شهرستان کلات و دو پرسنل اورژانس ۱۱۵ مشهد، این نوزاد در بالگرد سالم به دنیا آمد و پس از فرود بالگرد به همراه مادرش به بیمارستان امام رضا (ع) مشهد انتقال یافت.
رئیس اداره حوادث و مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تشکر از هماهنگی هوانیروز خراسان رضوی خاطرنشان کرد: اکنون حال مادر و نوزاد که در زمان انتقال به وسیله بالگرد هر لحظه احتمال مرگ آنها وجود داشت، مساعد است.
شهرستان کلات نادر با جاده ای کوهستانی در ۱۴۵ کیلومتری شمال شرقی مشهد واقع است.
فعالیت مجدد اورژانس هوایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از شهریور ۱۳۹۳ همزمان با ۱۴ دانشگاه دیگر علوم پزشکی کشور در قالب طرح تحول نظام سلامت آغاز شده است.

منبع:ایرنا

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.