• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۹ | کد خبر : 21809
 • به گزارش وعده صادق، سردار حسن بتولی با اشاره به اقدامات معاونت عملیات در برگزاری مرحله اول انتخابات شورای اسلامی، گفت: با وجود تلاش گسترده دشمن برای دلسرد کردن مردم از حضور در صحنه انتخابات، مرحله اول انتخابات در شرایط مطلوب امنیتی برگزار شد.

  وی ایجاد اختلاف بین اقوام، گروه‌ها، تشکل‌های مختلف و اقدام‌های تحریک‌آمیز را از اهداف دشمنان نظام در کاهش مشارکت مردم در انتخابات برشمرد و گفت: رصد مستمر تحرکات معاندان، تهیه برآوردها، اشرافیت اطلاعاتی، اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم، هماهنگی و همکاری بین سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف کشوری، لشگری، لطف و عنایت ویژه خداوند متعال را از عوامل برگزاری انتخاباتی امن برشمرد.

  معاون عملیات نیروی انتظامی در ادامه در تشریح اقدامات این معاونت در راستای برگزاری مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گفت: از آنجایی که انتخابات در برخی از حوزه‌ها به مرحله دوم کشیده شده، ۱۳۸ داوطلب نمایندگی برای کسب ۶۹ کرسی باقی‌مانده در مجلس دهم، روز جمعه دهم اردیبهشت ماه در ۲۲ استان کشور به رقابت می‌پردازند.

  بتولی ادامه داد: نیروی انتظامی بر اساس وظایف قانونی و ذاتی خود در این مرحله نیز با بکارگیری نیروهای کارآمد، امنیت مرحله دوم انتخابات را فراهم خواهد کرد.

  وی حضور فعال نمایندگان ناجا در جلسات وزارت کشور را از اقدامات ناجا پیش از برگزاری انتخابات معرفی کرد و گفت: برای ایجاد هماهنگی بیشتر در برگزاری انتخابات مرحله دوم، کمیسیون عملیات ناجا با برگزاری جلسات با رده‌های تخصصی ضمن اخذ تدابیر لازم و کارآمد، دستورهای لازم هیأت رئیسه ناجا را نیز در قالب مصوبات ابلاغ کرده است.

  معاون عملیات نیروی انتظامی افزود: پس از اخذ برآوردهای لازم و متناسب با تهدیدهای احتمالی نسبت به تهیه، تدوین و ابلاغ دستورالعمل تأمین نظم و امنیت مرحله دوم انتخابات مجلس، اقدام و ضمن تشریح وظایف و پیش‌بینی‌های مورد نیاز به فرمانده انتظامی استان‌ها و سایر رده‌های مربوطه ارسال شد.

  وی همچنین با اشاره به تأمین نیروی کمکی برای افزایش ضریب امنیتی مرحله دوم انتخابات نیز افزود: برای تأمین نیروی کمکی، فرمانده انتظامی استان‌ها پس از برگزاری جلسات کارشناسی، با معاونت نیروی انسانی ناجا، تربیت و آموزش ناجا و دانشگاه علوم انتظامی امین، تعداد نیروهایی که قابلیت بهره‌گیری از آنها در تأمین امنیت مرحله دوم انتخابات ممکن بود، مشخص شد.

  بتولی گفت: تعداد ۱۲ هزار و ۳۸۵ نفر آماده به کار هستند که برای استان‌هایی که انتخابات مرحله دوم در آنها برگزار می‌شود، تاکنون ۹۵۹۵ نفر در نظر گرفته شده‌اند.

  معاون عملیات نیروی انتظامی افزود: استفاده از ظرفیت هواناجا و بکارگیری بالگرد برای بررسی و نظارت بر حوزه‌های انتخابیه، از دیگر اقدامات ناجا برای برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی است.

  منبع: مهر

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  سایه شیشه ای مادر بر سر کودک سه ساله/بوسه های آتشین بر پیکر ستایش عکس/ رنگین‌کمان قمری سلفی شهرام قائدی با همراهان قدیمی/ خوش آمدگویی آزاده نامداری به دخترش/ سلفی مجری مشهور در اروپا جلسه محاکمه شیخ عیسی قاسم در دادگاه بحرین به سوم آذر موکول شد پرسپولیس ۱۶ آبان راهی دبی می‌شود عارف: مشکلات تهران باید در تعامل با شهرداری حل شود چاووش‌اوغلو: ۳۰۰ هزار پناهجوی عراقی وارد ترکیه شده‌اند/ آیرو: جهان ترکیه را حمایت کند تیراندازی در اطراف سفارت ایران در آنکارا یک خبر رسانه ای است آغاز موج گرانی فرآورده‌های نفتی/ افزایش قیمت روغن موتور کلید خورد جنگنده های سوری مواضع تروریست ها را در حومه شمالی حمص بمباران کردند عکس/ مانور زلزله و اطفاء نشت گاز در همدان پست فارسی بالاک برای تشکر از علی کریمی + عکس روسیه: هیچ آتش بس جدیدی در سوریه مد نظر نیست برخی از سخنرانی دانشجویان انقلابی در نماز جمعه ناراحتند اداره کشور به دعوا احتیاج ندارد/ امام انقلاب کرد تا دروغ و تهمت از جامعه برچیده شود هرگونه افزایش حقوق و مزایا و استخدام‌های جدید ممنوع است عباس صدری، پژوهشگر و استاد فلسفه اسلامی درگذشت درخواست ستاره استقلال برای جدایی در نیم‌فصل! عکس/ کوه‌های رنگی در چین ترکیه در کوچه پس کوچه‌های موصل دنبال چه می‌گردد/ شاه ماهی بعثی‌ها به عراق برگشت