دومین همایش ملی معماری منظر برگزار خواهد شد

0 1

این همایش در حالی با هدف گسترش زمینه‌های پژوهشی و ارتقاء علمی برگزار می‌شود که امید می‌رود به کمک این دست نشست ها، اهداف آموزشی و پژوهشی رشته معماری منظر در ایران محقق شده و به بومی‌ساختن روش‌های فنی در طراحی، ساخت و مدیریت بهره‌ برداری محیط‌ های طبیعی و فضاهای سبز منجر گردد.

به گزارش وعده صادق ،دومین همایش ملی معماری منظر با هدف گسترش زمینه‌های پژوهشی و ارتقاء علمی، در روزهای نوزدهم و بیستم اردیبهشت ‌ماه ۱۳۹۵، برگزار می‌گردد.به گزارش «تابناک»، بیش از یک دهه است که دانش و هنر «معماری منظر» به عنوان یک رشته دانشگاهی و تخصص حرفه‌ای ادبیات رو به رشد خود را در ایران تبیین نموده و جایگاه منحصر به فردی در میان گرایش‌های طراحی محیطی از جمله معماری،‌ برنامه‌ریزی و طراحی شهری دارد.

این نکته در حالی مطرح است که رشد شهرنشینی، افزایش تراکم جمعیت در سکونت‌گاه‌های انسانی، استفاده فزاینده از منابع طبیعی و ضرورت هم‌زیستی با محیط، جهت‌گیری‌های پژوهشی و حرفه‌ای معماری منظر را بیش از گذشته عمق و معنا بخشیده است. البته هم‌سو با رشد برنامه‌های درسی در رشته معماری منظر، محورهای تخصصی همایش‌ها و کنفرانس‌ها در داخل کشور نیز در زمینه‌های پژوهش و آموزش این رشته، در حال رشد هستند.

در این راستا گروه معماری منظر در دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی با توجه به سوابق موجود آموزشی و پژوهشی قصد دارد تا به کمک کلیه متخصصان و پژوهشگران برجسته کشور در حوزه معماری منظر و زمینه ‌های مرتبط نیز افق‌هایی تازه بگشایند.

اولین همایش ملی معماری منظر با هدف معرفی، تبیین تعریف‌های پایه و دامنه نظری این رشته در دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی در آبان‌ماه ۱۳۸۷ برگزار شد. دومین همایش ملی معماری منظر با هدف گسترش زمینه‌های پژوهشی و ارتقاء علمی، مخصوصا تبیین رویکردهای تخصصی متاخر و میان‌رشته‌ای با عنوان “معماری منظر در ایران: حال و آینده” در روزهای نوزدهم و بیستم اردیبهشت ‌ماه ۱۳۹۵، برگزار می‌گردد.

امید برگزارکنندگان این همایش آن است که این دست نشست‌های علمی و تخصصی بتواند به پیشبرد اهداف آموزشی و پژوهشی رشته معماری منظر در ایران، تقویت زمینه ‌ها و بومی‌ساختن روش‌های فنی در طراحی، ساخت و مدیریت بهره‌ برداری محیط‌ های طبیعی و فضاهای سبز، به ویژه ترویج و غنای بیشتر مفاهیم پایه و پایداری محیطی کمک نماید.

محورهای علمی و تخصصی:

۱) آموزش معماری منظر
۲) رویکردهای حرفه‌ای معماری منظر
۳) یافته‌های نو در معماری منظر

منبع:تابناک

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.