• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۰ | کد خبر : 21941
 • به گزارش وعده صادق ،دومین همایش ملی معماری منظر با هدف گسترش زمینه‌های پژوهشی و ارتقاء علمی، در روزهای نوزدهم و بیستم اردیبهشت ‌ماه ۱۳۹۵، برگزار می‌گردد.به گزارش «تابناک»، بیش از یک دهه است که دانش و هنر «معماری منظر» به عنوان یک رشته دانشگاهی و تخصص حرفه‌ای ادبیات رو به رشد خود را در ایران تبیین نموده و جایگاه منحصر به فردی در میان گرایش‌های طراحی محیطی از جمله معماری،‌ برنامه‌ریزی و طراحی شهری دارد.

  این نکته در حالی مطرح است که رشد شهرنشینی، افزایش تراکم جمعیت در سکونت‌گاه‌های انسانی، استفاده فزاینده از منابع طبیعی و ضرورت هم‌زیستی با محیط، جهت‌گیری‌های پژوهشی و حرفه‌ای معماری منظر را بیش از گذشته عمق و معنا بخشیده است. البته هم‌سو با رشد برنامه‌های درسی در رشته معماری منظر، محورهای تخصصی همایش‌ها و کنفرانس‌ها در داخل کشور نیز در زمینه‌های پژوهش و آموزش این رشته، در حال رشد هستند.

  در این راستا گروه معماری منظر در دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی با توجه به سوابق موجود آموزشی و پژوهشی قصد دارد تا به کمک کلیه متخصصان و پژوهشگران برجسته کشور در حوزه معماری منظر و زمینه ‌های مرتبط نیز افق‌هایی تازه بگشایند.

  اولین همایش ملی معماری منظر با هدف معرفی، تبیین تعریف‌های پایه و دامنه نظری این رشته در دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی در آبان‌ماه ۱۳۸۷ برگزار شد. دومین همایش ملی معماری منظر با هدف گسترش زمینه‌های پژوهشی و ارتقاء علمی، مخصوصا تبیین رویکردهای تخصصی متاخر و میان‌رشته‌ای با عنوان “معماری منظر در ایران: حال و آینده” در روزهای نوزدهم و بیستم اردیبهشت ‌ماه ۱۳۹۵، برگزار می‌گردد.

  امید برگزارکنندگان این همایش آن است که این دست نشست‌های علمی و تخصصی بتواند به پیشبرد اهداف آموزشی و پژوهشی رشته معماری منظر در ایران، تقویت زمینه ‌ها و بومی‌ساختن روش‌های فنی در طراحی، ساخت و مدیریت بهره‌ برداری محیط‌ های طبیعی و فضاهای سبز، به ویژه ترویج و غنای بیشتر مفاهیم پایه و پایداری محیطی کمک نماید.

  محورهای علمی و تخصصی:

  ۱) آموزش معماری منظر
  ۲) رویکردهای حرفه‌ای معماری منظر
  ۳) یافته‌های نو در معماری منظر

  منبع:تابناک

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  عکس/ معاینه عکس رادیولوژی در صحن مجلس! آزادی مرد برزیلی پس از ۲۰ سال اسارت خانگی کنایه محسن رضایی به برخی مسئولان +توئیت زنان و مسئولیت در پست‌های‌کلیدی دولت مشاغل سخت را تعیین کرد فیلم/ زدن ضربه وحشتناک به سر متهم توسط پلیس آمریکا چرا مردم منطقه دیگر به آمریکا اعتماد ندارد؟ نماز جمعه این هفته تهران به امامت آیت‌الله امامی‌کاشانی برگزار می‌شود آخرین رتبه ایران در زمینه شکاف جنسیتی اعلام شد تایلند و مالزی محل شیوع ویروس زیکا/ خانم‌های باردار مراقب باشند نیروی دریایی سپاه در صحنه‌ نبرد با آمریکا متولد شد دو آبی‌پوش از بازی در اهواز محروم شدند/ سمت راست استقلال چپ کرد! عکس/ اولین وانت مرسدس بنز روایتی متفاوت از دیوانه‌بازی «راننده وانت دیوانه» واگذاری یک شبه ۹۰۰ مدرسه دولتی به بخش خصوصی سامسونگ از ویژگی های گلکسی اس۸ رونمایی کرد «جایزه ملکه» برای ظریف! سردار آمپـول به روایت نماینده قم! پی‌آمد خواب‌های امنیتی اردوغان تغییر۶٠ فرماندار در دستورکار