• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۱۸ | کد خبر : 21959
 • به گزارش وعده صادق، بنا بر اعلام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هند، کمک به زنان در معرض خطر و تجاوز در محیط های عمومی، از جمله مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح اعلام شده است.

  زنان و دیگر افراد در معرض خطر و مزاحمت با فشردن این دکمه می توانند به سرعت با شماره یا شماره های اضطراری که خود آن را تعیین می کنند تماس گرفته و فرد مخاطب را از مشکل موجود مطلع کنند. در واقع فشردن این دکمه به معنای مطلع شدن پلیس و دوستان و اقوام نزدیک فرد از یک مشکل امنیتی جدی برای فرد تماس گیرنده است.

  وزیر ارتباطات هند با ارسال پیامی در توییتر در این مورد گفته است: تضمین امنیت زنان از طریق فناوری به معنای توانمندسازی دیجیتال و مولفه ای مهم برای هند دیجیتال است.

  وی افزوده شدن سیستم موقعیت یاب مکانی به تمامی گوشی ها در هند را هم از ابتدای سال ۲۰۱۸ ضروری اعلام کرده و می گوید از این طریق به راحتی می توان موقعیت افراد در معرض مزاحمت و زورگیری را شناسایی کرد.

  طی سال های اخیر خشونت علیه زنان در اماکن عمومی در هند به طرز چشمگیری افزایش یافته و دهها مورد تجاوز به بانوان در این کشور رخ داده که برخی از آنها به مرگ دردناک قربانیان انجامیده است.

  منبع: فارس

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  شجاعت شهید پوراحمدی در حمل سلاح از بین ماموران «ضعف تیم اطلاع‌رسانی دولت» صدای اصلاح‌طلبان و حامیان روحانی را هم در آورد/ شعار «دولت پاسخگو» توخالی از آب درآمد! جزئیات نحوه استفاده از موبایل به جای کارت بانکی پایه همه بیانات رهبری تحول بنیادین در حوزه است صعود تیم فوتبال جوانان ایران به جام‌جهانی/ دو گام تا قهرمانی آسیا عمر البشیر با پادشاه عربستان دیدار کرد تصاویر/صفحه نخست روزنامه‌‌های سه‌شنبه چهارم آبان مهم‌ترین اخبار اجتماعی ایسنا در روز دوشنبه انتشار بخشی از سخنان جهانگیری در همایش ملی روز روستا+اینستاپست ۱۵سازمان و حزب سیاسی در کردستان عراق خواهان خروج ترکیه ازعراق شدند صالحی امیری برنامه‌های خود برای تصدی وزارت ارشاد را اعلام کرد تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز کشور توضیحات سفیر ترکیه در رابطه با تیراندازی در نزدیکی سفارت ایران در آنکارا همگان باید دعاگوی حضرت آمنه(س) باشند که در دامن خود، حضرت محمد(ص) را تربیت کردند جایزه سال «چتم هاوس» به ظریف و کری رسید هفت منطقه دیگر در شمال موصل آزاد شد عکس/باغ دانشمندان واکنش سخنگوی ناجا به خبر کشته‌شدن کوله‌بران هواووی به دوربین میت ۹ خود افتخار می کند جهان در سال ۲۰۴۵ با ذهن کنترل می‌شود