• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۵ | کد خبر : 22050
 •  به گزارش گروه علمی فناوری وعده صادق، سید محمدعلی ثابت قدم – شهردار رشت – روز چهارشنبه با بیان اینکه منابع انسانی هر شهر سرمایه اصلی و ثروت آن شهر محسوب می شود، گفت: شهروندان نیاز دارند تا در کنار کاهش هزینه‌های زندگی شاهد افزایش سرعت زندگی نیز باشند که این امر با بستر سازی فناوری و ارتباطات در زندگی و به ویژه در فضاهای عمومی و پرتردد مثل پیاده راه‌ها و پارک‌ها و بستر کالبدی شهر تحقق می یابد.

  وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات الکترونیکی و فناوری می تواند تا حد چشمگیری از حمل و نقل و ترافیک شهری جلوگیری کند افزود: بسیاری از ناهنجاریهای جامعه از ترددهای شهری شکل می گیرد و فراهم آوردن یک بستر مناسب برای انجام فعالیت‌های الکترونیکی و هوشمند برای تبادلات سازنده و انجام فعالیت‌ها منجر به کاهش این آسیب ها می‌شود.

  ثابت قدم ادامه داد: با افتتاح چتر وای فای رایگان در بافت فرهنگی تاریخی مرکزی شهر رشت بسیاری از شهروندان که در این نقطه تردد می کنند امکان استفاده از اینترنت رایگان فراهم شده است.

  او از برگزاری برنامه های مرتبط با توسعه الکترونیک شهری به صورت جشنواره ای در رشت در ماه های آینده خبر داد.

  مدیر فناوری و اطلاعات شهرداری رشت هم در این مراسم گفت: شهروندان مخاطبین اصلی در ارائه خدمات هستند و شهر الکترونیک بدون شهروند الکترونیک معنا و مفهوم اصلی خود را نخواهد داشت.

  علیجانی با بیان اینکه پیاده راه فرهنگی رشت محل تردد شهروندان و بستر کالبدی شهر محسوب می شود افزود: وای فای اینترنت رایگان در این محدوده محیط مناسب و امنی را برای انجام بسیاری از فعالیت های الکترونیکی شهروندان فراهم می کند.

  وی اضافه کرد: ایجاد چنین بسترهایی در محیط های عمومی در ترغیب شهروندان جهت استفاده از فعالیت های فناوری و اطلاعات بسیار مؤثر است و به دنبال آن سلامت و بهداشت روانی و کاهش تردد و ترافیک شهری اتفاق می‌افتد.

  علیجانی خاطرنشان کرد: در طرح وای فای اینترنت رایگان حجم ۱۰۰ مگابایت اینترنت برای هر دستگاه موبایل و تبلت برای شهروندان پیش بینی شده است.

  منبع: ایسنا

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  عکس/ روایت عکاس بلژیکی از ایرانِ واقعی کوروش سلیمانی روحانی شد ترکان: سازمان استاندارد موضوع کنترل و مدیریت کیفیت را جدی بگیرد فیلم/ سیدعلی خمینی : مسئولین حق زندگی اشرافی ندارند. خانه مجلل ۱۷ متری با همه امکانات + تصاویر دلخوش‌ها و دلواپسان کنار هم شاهد بدعهدی آمریکا هستند لب‌تاپ برای مطالعات عمیق، خسته‌کننده است اولین سالگرد شهید مصطفی صدرزاده برگزار می‌شود خیال شکست‌ناپذیری آمریکا خطایی بزرگ است پاداش «داعش» برای ازدواج با دختران نابالغ! عکس/ مرحله حضوری سرشماری عمومی نفوس و مسکن خیال شکست‌ناپذیری آمریکا خطایی بزرگ است/ آمریکا در منطقه به‌شدت زمین‌گیر و درمانده است علیرضا پناهیان رمز عبور از فتنۀ شدیدتر از دجال رافاش کرد چگونه تپش قلب خود را درمان کنیم انواع زانو دردها و درمان آنها ناوگروه صلح و دوستی ناوگان شمال به میهن اسلامی بازگشت تاج: یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان برای سفر تیم ملی به چین هزینه شد از ثبات بازار نفت، قیمت عادلانه و سهم منصفانه تولیدکنندگان حمایت می‌کنیم/ استفاده ابزاری برخی قدرت‌ها از ‏گروه‌های تروریستی به زیان آن‌ها خواهد بود نجفی ۳ سال قبل: به علت بیماری قلبی توانایی ادامه فعالیت در دولت را ندارم؛ نجفی امروز: فردا برای وزارت آموزش و پرورش به مجلس معرفی می شوم/ احیای قلبی «وزارت آموزش و پرورش» به دست وزیر بیمار! رئیس‌جمهور ونزوئلا با رهبر انقلاب دیدار کرد