• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۶ | کد خبر : 22062
 • احداث نمازخانه به دست یک ارمنی برای مسافران ایرانی +عکس

  به گزارش وعده صادق، مسیر “مقری” تنها راه زمینی است که ارمنستان را به کشورمان وصل می‌کند که ارمنیان آن را «راه زندگی» می‌نامند. آنان می‌گویند وقتی در دهه ۹۰ میلادی کشورشان از اتحاد جماهیر شوروی مستقل شد این تنها راه تنفسشان بود.

  در این مسیر رستوران‌های بسیاری وجود دارند اما قدیمی‌ترین رستوران این مسیر برای ایرانیان مسافر از بقیه رستوران‌ها آشنا‌تر است بویژه با غذاهای حلال و نمازخانه کوچکش که یک سالی است صاحب ارمنی رستوران برای مسافران و رانندگان ایرانی آن را افتتاح کرده است.

  این رستوران ۲۵ سال قبل همزمان با استقلال ارمنستان و برقراری روابط دیپلماتیک با جمهوری اسلامی ایران تأسیس شد. بی‌جهت نیست که بسیاری از ایرانیان و ارمنیان آن را رستوران دوستی می‌نامند.

  صاحب این رستوران گفت: احداث این نمازخانه هدیه‌ای است از طرف خانواده من به ملت ایران.

  در دوران حکومت کمونیستی اتحاد شوروی مساجد بسیاری در کشور ارمنستان ویران شد و تنها مسجد کبود شهر ایروان قربانی نفرت و کینه حاکمان وقت نشد حالا عبادتگاهی دیگر در این کشور کوهستانی بر پایه احترام و دوستی سربرافراشته است.

  به گفته مؤسس این نمازخانه او با این اقدام سعی کرده احترام عمیق خود و خانواده‌اش را به باور‌ها و ارزش‌های مردم ایران نشان دهد. نمازخانه‌ای که در نتیجه توسعه مراودات مردمی میان ایران و ارمنستان در شهر “گریز” تأسیس شد.

  منبع: ابنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار