• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۰ | کد خبر : 22155
 • به گزارش وعده صادق؛ به نقل از دادمردان، از مهمترین اتفاقات رخ داده در فروردین ماه امسال چند نمونه را در ذیل بیان کرده که عبارتند از:

   انتقامجویی در واتساپ

  سرهنگ دوم کارآگاه “سید محمد حسینی پور” با اشاره به دستگیری فردی که با انتشار تصاویر شخصی یکی از شهروندان موجبات هتک حرمت و  آزار و اذیت وی را فراهم کرده بود در گفت و گو با خبرنگارما گفت:  خانمی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و از انتشار تصاویر خصوصی اش، انتساب القاب زشت و همچنین تهمت غیر اخلاقی به وی در شبکه اجتماعی واتساپ شکایت کرده بود که با توجه به حساسیت موضوع، بالافاصله پرونده تشکیل و در دستور کار قرار گرفت.

  وی افزود: پس از انجام بررسی ها از طریق مهندسی اجتماعی فرد انتشار دهنده شناسایی و به منظور آشکار شدن دیگر زوایای پرونده به این پلیس احضار گردید.

   رئیس پلیس فتای استان با بیان اینکه متهم که پسر جوانی بود در مواجهه با مدارک مستدل پلیس چاره ای جز اعتراف نداشت، افزود: شاکیه همسر دوم پدرم است و به تازگی با مادرم دچار اختلافاتی شده اند که من نیز به تحریک مادرم و به قصد ایجاد جو بدبینی علیه وی در بین خویشاوندان اقدام به چنین رفتاری کردم.

   دستگیری عامل طراحی سایت های غیراخلاقی

  وی در ادامه با اشاره به شناسایی فردی که از طریق فروش فیلم و کلیپ های غیراخلاقی در فضای مجازی کسب درآمد می کرد، گفت: در پی شکایت یک نفر از شهروندان مبنی بر فعالیت سایت فروش فیلم های غیر اخلاقی در زاهدان  پرونده ای تشکیل و در الویت کار این پلیس قرار گرفت.

  این مسئول انتظامی بیان داشت: کارشناسان تیم فنی این پلیس با رصد شبانه روزی موفق به شناسایی مشخصات و به دست آوردن آدرس طراح سایت شدند.

  وی ادامه داد: این متهم با نمایش  بخش کوتاهی از فیلم یا کلیپ های مستهجن و غیر اخلاقی برای در اختیار قرار دادن لینک دانلود آن مبلغی از بازدید کننده دریافت می کرد که در اعترافات خود هدف از این کار را کسب درآمد عنوان کرد.

    سارق اینترنتی به دام افتاد

  پلیس فتا انتظامی استان در ادامه به خبرنگار ما گفت: از دستگیری فردی که به بهانه دریافت طلب اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب دوست خود  کرده بود خبر داد.

  در پی شکایت شهروندی مبنی بر اینکه شخصی ناشناس مبلغ  قابل توجهی از حساب وی را صرف خرید اینترنتی کرده است خواستار بررسی موضوع شد که پس از بررسی موضوع و شناسایی متهم با رویارویی شواهد و مستندات صراحتا به جرم خود اعتراف کرد و با ندامت در این رابطه گفت از شاکی پول طلب داشتم که شاکی از روی اعتماد کارت عابر بانک خود را همراه با رمز اول به من داد تا از آن پول برداشت کنم ولی در ادامه من برای آن رمز دوم فعال کردم و با یادداشت اطلاعات کارت در زمان مناسب اقدام به برداشت از حساب وی کردم.

  سرهنگ دوم حسینی پور در پایان به شهروندان توصیه کرد: حتی المقدور فعالیتهای بانکی را شخصا انجام دهند و در صورتی که بنا به الزام  اطلاعات بانکی خود را در اختیار سایرین قرار دادند بلافاصله نسبت به تغییر رمز اقدام نمایند.

  منبع:دانا

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار