• تاریخ انتشار: جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۰۰ | کد خبر : 22162
 • به گزارش وعده صادق؛ به نقل از “تیتریک”؛ محسن رضایی اصل کارشناس فضای مجازی در پاسخ به این سوال که آیا تلفن همراه تهدید اجتماعی محسوب می شود یا خیر اظهار داشت: افراد جامعه و اجتماع مخصوصا خانواده نیاز دارند با یکدیگر گفت وگو داشته باشند و مشکلات موجود را برطرف نمایند.

  وی با اشاره به این مهم که در سال های اخیر تلفن همراه ابزاری فراتر از یک وسیله ارتباطی تبدیل گشته است افزود: این بدین معناست که این وسیله امکانات فراوانی همچون پخش صوت، نمایش فیلم، اسناد و مدارک تصویری بسیاری را در خود گنجانده است.

  این کارشناس فضای مجازی تصریح کرد: در صورت استفاده مداوم از تلفن همراه، انسان از حالت اجتماعی به فردی تبدیل شده و موجب تغییر ماهیت افراد می گردد که این وسیله به عنوان یک شخصیت چندرسانه ای فردی در جمع خانوادگی حضور دارد.

  وی با بیان اینکه بسیاری از خانواده ها سرگرم استفاده از این وسیله هستند گفت: با توجه به اینکه افراد و شخصیت های مختلفی در شبکه های مجازی حضور دارد موجب کمرنگ شدن کانون گرم خانواده ها گشته و افراد حضور فیزیکی خود را فراموش کرده اند و در جمع مجازی هزاران نفر حاضر می شوند.

  رضایی اصل با تاکید بر اینکه فضای مجازی واقعیات مارا به فراموشی سپرده است تصریح کرد: در شرایطی که فرد در فضای مجازی با کمبودهای عاطفی مواجه می شود، تلفن همراه را به عنوان یک دشمن می شناسد که در این زمینه می توان با قاطعیت گفت تلفن همراه یک تهدید اجتماعی محسوب می شود.

  این کارشناس فضای مجازی خاطر نشان کرد: در بسیاری از خانه ها، به جهت عدم تخریب کانون خانواده، در قسمت ورودی سبدی می گذارند و افراد تلفن های همراه خود را در آن محل قرار می دهند که این خود یکی از راهکارهای مدیریتی استفاده از ابزار رسانه ای می باشد.

  رضایی اصل عنوان کرد: بهتر است افراد هم مانند این طرح برای استفاده بهینه از شبکه های اجتماعی سبدی تعریف کنند تا در تمامی ساعات روز خود را مشغول این ابزار نکنند.

  وی در پایان گفت: این موضوع نیازمند تامل بیشتر است تا ارتباطات کلامی و احساسی فراموش نشود چراکه چیز دیگری جای این ها را نخواهد گرفت.

  منبع دانا

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  دومین اجلاسیه خبرگان رهبری از آذر به اسفند موکول شد دولت منتقدان راعلیه خودمنسجم می‌کند/نبایدکشور راپرهزینه اداره کرد عکس/ بزرگ ترین کشتی دنیا آتش، کارگاه مبل سازی را خاکستر کرد خداحافظی با امواج آنالوگ+عکس نگرانی کره شمالی از موشک های مافوق صوت آمریکا فیلم/ آنچه در زمانه ما هست و در مناظره انتخابات آمریکا نیست! شمارش معکوس برای اتمام بزرگترین پروژه نوسازی بافت فرسوده غرب کشور در بررسی وزرای پیشنهادی فتنه خط قرمز مجلس است/ توقع مردم تغییر در حوزه اقتصادی بود برجام، فضای مساعدی برای ترمیم زخم کهنه اقتصاد سلامت و آموزش پزشکی فراهم کرد وابستگان نظامی ایران با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب تجدید میثاق کردند فکر می کند از آسمان افتاده/ می خواهد قهرمان ملی باشد نمایشگاه صنعتی ایران ، روسیه و ارمنستان عکس/ تاب دست ساز بارش برف سنگین در اردبیل آیفون شما در خطر است؛ هرچه سریع تر به ۱۰٫۱ آپدیت کنید بانک مرکزی: نرخ بانکی ۱۲ ارز افزایش و ۲۰ واحد پولی دیگر کاهش یافت آمریکا در زمان حکومت اوباما جنگ سرد جدیدی علیه روسیه بپا کرد اقتصاد مقاومتی با سفارش و توصیه محقق نمی‎شود/ گریه‎های استاد برای وجود ربا در سیستم بانکی اظهار نظر «عارف» درباره رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت