• تاریخ انتشار: جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۴۲ | کد خبر : 22199
 • به گزارش وعده صادق :عادله قلی پور کنعانی محقق دورهی پسادکترای دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به یکی از مهمترین مشکلات بیماران دیابتی، گفت: زخم هایی که در اثر این بیماری، به وجود می آید و روند طولانی بهبود آنها، ما را بر آن داشت تا پوشش هایی از نانوالیاف را تولید و روند درمانی این قبیل زخم ها را تسریع کنیم.
  وی افزود: استفاده از این پوشش نانویی علاوه بر افزایش سرعت ترمیم زخم ها، کاهش هزینه ی ترمیم زخم ها به دلیل چند منظوره بودن این پوشش ها را نیز به دنبال دارد. از طرفی پوشش های أیده آل برای ترمیم زخم، باید دارای تخلخل بالا و خاصیت ضد میکروبی باشد.
  قلی پور کنعانی نانو پوشش های تولیدی را از پوشش های ایده آلِ خواند و ادامه داد: پوشش های نانویی به دلیل تخلخل بالا به راحتی می توانند چرک، خون و عفونت را از روی زخم خارج کنند. همین امر موجب مرطوب شدن پوشش و عدم چسبندگی پانسمان بر روی زخم و تنفس پذیر بودن پانسمان را موجب می شود.
  این محقق عنوان کرد: از طرفی پلیمر به کار رفته در تولید این پوشش، پلیمر کیتوسان است که به دلیل شباهت ساختار شیمیایی اش به کلاژن موجود در بافت های طبیعی پوست، شرایط طبیعی را شبیه سازی می کند و ترمیم با سرعت بالاتری اتفاق می افتد.
  وی در خصوص نتایج آزمایشات این طرح یادآور شد: با آزمایش این نانوپوشش روی موش متوجه تاثیر فوق العاده آن در ترمیم زخم های دیابتی شدیم به طوری که در مدت ٢٠ روز زخم ها به طور کامل بهبود یافتند.
  منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  نیروهای عراقی به کرانه‌های دجله در جنوب غرب موصل رسیدند چرا نگرانی «وزارت‌خارجه آمریکا» و «بی‌بی‌سی» از دهان نمایندگان مجلس بیرون می‌آید؟ ویرایش فرم‌های سرشماری آغاز شد/ثبت‌نام اینترنتی۱۱.۶میلیون خانوار نقشه پلید عربستان و امارات برای دور زدن ایران عکس/ رییس جمهور در همایش روز ملی روستا و عشایر خوش اندام ترین مردمان اروپا کدامند؟ سود تسهیلات صادرکنندگان ۱۱ درصد کاهش یافت فیلم/ ⏪ عاقبت حق خوری... روحانی چقدر به «جوان»‌ها و «غیرامنیتی‌»ها اعتماد دارد؟ سفر «داباکیس» به ایران/قرارداد بازی‌های رایانه‌ای با شرکت فرانسوی/ سفرهای طولانی رئیس دانشگاه علم‌وصنعت به خارج همه چیز درباره اجرای فاز نخست LEZ مدیر کل ارشاد لرستان، فردا درباره تئاتر جنجالی به مجلس توضیح می دهد حضور پررنگ تقلبی‌ها در بازار پوشاک/کسب سود کلان از اجناس بی‌کیفیت بیکاری، معضل بزرگ کشور/ نمی‌توانیم پاسخگوی متقاضیان کار باشیم عکس/ رونمایی از شاسی بلند جدید پژو برندگان این مسابقه به کام مرگ می روند +تصاویر سخنان روحانی در همایش روز ملی روستا و عشایر رواج پدیده چند شغلی در کشور/ حداقل حقوق با تورم رشد نکرد از گلایه یک رفیق سابق از نالوطی‌گری روحانی تا تدبیری برای حرف آخری غیر از پول و قدرت برای انتخابات در راه خدمت گاهی نیاز به تثبیت و گاهی نیز تغییر مدیر است