رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۶ | کد خبر : 22248
 • نماینده پارلمان سوریه: مذاکره با تروریست‌ها فایده‌ای ندارد

  «جمال رابعه»، نماینده پارلمان و تحلیلگر سیاسی سوریه در گفت‌وگو با فارس در دمشق، گفت‌وگو و مذاکرات سیاسی با تروریست‌هایی که جز زبان کُشت و کُشتار نمی‌شناسند، غیرمنطقی و هدر دادن وقت توصیف کرد.

  وی افزود: هیات مخالفان سوری طرفدار ریاض با تعلیق حضور خود در مذاکرات ژنو نشان دادند که خود و همه گروه‌های مسلح وابسته به آنها نمونه تروریسم هستند و حضورشان در هر فرآیند گفت‌وگویی که حتی از ابتدایی‌ترین اصول آن بی خبرند شرم‌آور است.

  رابعه گزینه نظامی را تنها راه حل بحران سوریه خواند و گفت: درستی قاطع این قضیه در بسیاری از مناطق و تازه ترین آن در «تدمر» ثابت شد.

  عضو پارلمان سوریه با تاکید بر اینکه اعتماد به تصمیم‌های آمریکا درباره سوریه خطاست، افزود: گروه‌های شبه نظامی در طول دوره آتش‌بس پس از تجدید قوای تسلیحاتی و بسیج نیروهای خود اقدام به نقض آتش‌بس کردند تا به آمریکا ثابت شود که آنها به دنبال گفت‌وگو نیستند.

  وی ادامه داد: در عین حال آنچه که امروز در حلب و ریف لاذقیه جریان داشت همدستی آمریکا با این تروریست‌ها را نشان می‌دهد و اینکه آمریکا چگونه از آنها حمایت می‌کند.

  رابعه تصریح کرد: بنابراین میدان نبرد تعیین کننده سرنوشت مذاکرات ژنو است و امیدواریم که پیروزی در میدان از آن ارتش سوریه و متحدانش باشد.

  ارتش سوریه و معارضین مسلح از دو ماه قبل آتش‌بس اعلام کرده‌اند و این آتش‌بس تاکنون به صورت نسبی پایدار بوده است، با این حال جبهه النصره که جزو گروه‌های ذیل آتش‌بس نیست و همچنین احرار الشام و جیش الاسلام که مورد حمایت عربستان قرار دارند، در این مورد مواضع ارتش سوریه و زیرساخت‌های غیرنظامی را هدف قرار داده‌اند.

  برخی منابع از کمک‌های نظامی آمریکا به گروه‌های مسلح در حلب خبر داده‌اند که با تغییر موازنه در جنگ چند ماهی است مدام متحمل شکست شده‌اند.
  برآوردهای نظامی و سیاسی نشان می‌دهد استان حلب سوریه دارای بیشترین پتانسیل برای آغاز مجدد جنگ فراگیر و اعلام رسمی توقف آتش‌بس در دو ماه گذشته باشد.

  نیروی هوایی روسیه و ارتش سوریه در حال آماده شدن برای عملیات آزادسازی حلب هستند.

  این در حالی است که صدها نفر از عناصر النصره حومه غربی و جنوبی حلب را رها کرده و عناصر دیگری جایگزین آن‌ها شده‌اند، به همین بهانه یک هیئت نظامی آمریکا اخیراً مجموعه نشست‌هایی را با رهبران گروه‌های تروریستی موسوم به معتدل در داخل اراضی ترکیه داشته است.

   هیات آمریکایی در این نشست وعده داده که کمک‌های بیشتری تحت نظارت آمریکا و ترکیه به تروریست‌ها تحویل خواهد شد.  در همین راستا تجهیزات نظامی فراوانی از طریق مرز ترکیه به استان ادلب انتقال داده‌شده و سپس تروریست‌ها این تسلیحات مجهز را به مرزهای جنوبی استان حلب برای حمله به مواضع ارتش سوریه انتقال دادند.

  گروه‌های تروریستی سعی دارند با استفاده از منطقه امن مرزی، زمینه را برای شکست دادن داعش در الرقه تحت پوشش ائتلاف بین‌المللی فراهم کنند تا بتوانند افراد تحت امر داعش را نیز در مسیر اهداف خود جذب کنند.

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار