رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۳ | کد خبر : 22314
 • هویت خلیج فارس متعلق به همه ایرانیان است.

  به گزارش وعده صادق ؛ سید جلال دهقانی فیروزآبادی عصر امروز در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری خلیج فارس در بندرعباس اظهار داشت: خلیج فارس به معنای تعلق این دریا به یک قوم به نام فارس و یا زبان فارسی نیست بلکه آنچه خلیج فارس است، خلیج همه ایرانیان است و ایران بسیار فراتر از نژاد پارسی است.

  وی افزود: بسیاری از اقوامی که این روزها به زبان فارسی تکلم ندارند، رسالت فارسی بودن و ایرانی بودن‌شان از خیلی از فارسی‌زبانان ممکن است بیشتر باشد و بنابراین هویت خلیج فارس متعلق به همه ایرانیان است.

  معاون سیاسی و حقوقی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با اشاره به ویژگی‌های منحصربفرد خلیج فارس از جمله ماهیت و هویت فراقومی و فرانژادی، عنوان کرد: خلیج فارس عامل وحدت و امنیت ملی است و نقش تعیین‌کننده خلیج فارس در امنیت ملی، نظامی، اقتصادی و زیست محیطی کشورهای پیرامونی آن قابل چشم‌پوشی نیست.

  دهقانی خاطر نشان کرد: دفاع از خلیج فارس دفاع از امنیت هویتی ملت ایران است و منظور از خلیج فارس بودن اثبات خود ما است و نه نفی همسایگان.

  وی بعد دیگر اهمیت خلیج فارس را اهمیت زیست محیطی آن دانست و اظهار داشت: در ده سال آینده خلیج فارس و کشورهای پیرامونی آن هسته‌ای خواهند شد و این اهمیت این منطقه را بیشتر و توجه به محیط زیست این منطقه را بیش از پیش گوشزد می‌کند.

  این مسئول در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گفت: ویژگی دیگر خلیج فارس دروازه تعاملی آن با جهانیان است و ایرانیان ثابت کرده‌اند که از این راه بر خلاف دیگر کشورها برای تعامل و انسجام با دیگر مناطق دنیا استفاده می‌کنند.

  دهقانی در پایان اظهار داشت: کشورهای فرامنطقه‌ای از این نقطه خواهند رفت اما این همسایگان هستند که با هم می‌مانند و باید در کنار هم در تامین امنیت برای زندگی در آن تلاش کنند.

  جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری خلیج فارس که از ۸ اردیبهشت ماه در بندرعباس، قشم و جزیره هرمز آغاز شده بود، عصر امروز در تالار آوینی شهر بندرعباس و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به کار خود پایان داد./ فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار