• تاریخ انتشار: شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۱ | کد خبر : 22613
 • به گزارش وعده صادق به نقل از “الجزیره”، بعد از ظهر امروز شنبه ده ها هزار نفر از هواداران مقتدی صدر، رهبر معنوی فراکسیون احرار که به ترکیب دولت جدید عراق معترض بودند، با شکست دیوار امنیتی منطقه سبز، وارد این منطقه شده و سپس برخی از آنها به ساختمان پارلمان رخنه کردند.

  منطقه سبز بغداد منطقه ‌ای است که وزارتخانه‌ها، مراکز دولتی، پارلمان و سفارتخانه‌ها در آن واقع شده و تدابیر شدید امنیتی در آن رعایت می ‌شود.
  امروز قرار بود که حیدرالعبادی نخست وزیر عراق برای بار سوم ترکیب کابینه خود را به پارلمان معرفی کند، اما به دلیل تحریم نشست پارلمان از سوی نمایندگان جریان صدر، این جلسه به روز سه شنبه موکول شد.
  پیش از این مقتدی صدر از طرفداران خود دعوت کرده تا با برپایی تظاهرات میلیونی در خیابان های بغداد و اطراف منطفه سبز، پارلمان را برای رای گیری جهت اصلاحات و تشکیل دولت تکنوکرات فارخ از سیستم سهمیه بندی های حزبی و فرقه ای تحت فشار قرار دهند.
  نیروهای نظامی و انتظامی در بغداد برای مقابله با تظاهرکنندگان به حال آماده باش کامل در آمده اند.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  دومین اجلاسیه خبرگان رهبری از آذر به اسفند موکول شد دولت منتقدان راعلیه خودمنسجم می‌کند/نبایدکشور راپرهزینه اداره کرد عکس/ بزرگ ترین کشتی دنیا آتش، کارگاه مبل سازی را خاکستر کرد خداحافظی با امواج آنالوگ+عکس نگرانی کره شمالی از موشک های مافوق صوت آمریکا فیلم/ آنچه در زمانه ما هست و در مناظره انتخابات آمریکا نیست! شمارش معکوس برای اتمام بزرگترین پروژه نوسازی بافت فرسوده غرب کشور در بررسی وزرای پیشنهادی فتنه خط قرمز مجلس است/ توقع مردم تغییر در حوزه اقتصادی بود برجام، فضای مساعدی برای ترمیم زخم کهنه اقتصاد سلامت و آموزش پزشکی فراهم کرد وابستگان نظامی ایران با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب تجدید میثاق کردند فکر می کند از آسمان افتاده/ می خواهد قهرمان ملی باشد نمایشگاه صنعتی ایران ، روسیه و ارمنستان عکس/ تاب دست ساز بارش برف سنگین در اردبیل آیفون شما در خطر است؛ هرچه سریع تر به ۱۰٫۱ آپدیت کنید بانک مرکزی: نرخ بانکی ۱۲ ارز افزایش و ۲۰ واحد پولی دیگر کاهش یافت آمریکا در زمان حکومت اوباما جنگ سرد جدیدی علیه روسیه بپا کرد اقتصاد مقاومتی با سفارش و توصیه محقق نمی‎شود/ گریه‎های استاد برای وجود ربا در سیستم بانکی اظهار نظر «عارف» درباره رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت