رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۰ | کد خبر : 22689
 • رئیس شورای اسلامی شهر شیراز:

  دولت برخی امور خود را به شوراها واگذار کند

  به گزارش وعده صادق از شیراز به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر این شهر، غلام‌مهدی حقدل در نشست با معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری اظهار داشت: امروز دولت فارغ از امور شهری به مسائل کلان می‌پردازد و شوراها به‌خوبی از عهده اداره شهرها برآمده‌اند که نشان می‌دهد که شوراها دست راست دولت‌اند و دولت می‌تواند برخی از امور خود را به شوراها واگذار کند و خود به مسائل کلان کشوری بپردازد.

  وی افزود: اگر نظام شورایی شکل نمی‌گرفت، بخش عظیمی از بودجه دولت باید صرف اداره شهرها می‌شد و این در حالی است که به برکت حضور ۱۶ ساله شوراها، امروز با اتکا به توان شهرداری‌ها و شناخت ظرفیت‌های پنهان و آشکار شهرها هرساله چند هزار میلیارد بودجه در بخش‌های مختلف عمرانی، شهرسازی، فرهنگی و خدماتی هزینه می‌کنند.

  رئیس شورای اسلامی شهر شیراز بابیان این‌که شورای دور اول شیراز، شهرداری را با ۱۷ میلیارد تومان بودجه به دست گرفت، خاطرنشان کرد: امروز بودجه شهرداری بالغ‌بر ۳ هزار و ۵۰ میلیارد تومان که این رقم سه برابر بودجه‌ای است که دولت برای استان فارس در نظر گرفته، که این امر خود نشان‌دهنده توان، ظرفیت، نقش و جایگاه شوراها در اداره امور است.

  حقدل در ادامه بر توجه شوراها به مسائل فرهنگی شهرها تأکید کرد و گفت: حضور شورا باعث شد مسائل فرهنگی اجتماعی به شرایط مطلوب‌تری برسد؛ چراکه بسیاری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی گریبان‌گیر شهرها بود و شهرداری‌ها خود را موظف به رفع آن‌ها نمی‌دانستند.

  وی اضافه کرد: شوراها با رویکرد فرهنگی‌شان و تدوین بودجه اختصاصی، تأکید بر تقویت زیرساخت‌ها و بسترسازی‌های لازم، زمینه را برای رسیدگی به این‌گونه مسائل فراهم کردند که مهم‌ترین مصوبه شورای شهر شیراز در این زمینه، راه‌اندازی بسیج جمع‌آوری متکدیان و معتادان از سطح شهر و احداث اردوگاه اسکان آسیب‌دیدگان اجتماعی با ۴ میلیارد تومان بودجه بود.

  حقدل در ادامه آموزش حقوق و فرهنگ شهروندی را مبنا و اصول اقدامات فرهنگی دانست و گفت: آموزش‌های شهروندی سال‌ها از مباحث مغفول در اداره شهرها بوده است که امروز با روشن شدن اهمیت این موضوع در شکل‌گیری زندگی اجتماعی مردم، بیش‌ازپیش موردتوجه قرارگرفته و انتظار می‌رود با همکاری سه‌جانبه شورا، شهرداری و وزارت دادگستری به حد مطلوب‌تری برسد.

  در ادامه این نشست، رؤسای کمیسیون‌های ۹ گانه شورا و معاون اجرایی شهرداری شیراز، مطالب و گزارش‌هایی را در زمینه حقوق شهروندی ارائه کردند.

  منبع: فارس

  انتهای پیام/

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار