• تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۷ | کد خبر : 23007
 • همکاری مشترک دانشگاه های اروپا و ایران

  به گزارش وعده صادق ؛ غلامرضا کریمی بعد از ظهر دوشنبه درنشست خبری همکاری های دانشگاه شیراز و بریتانیا و فرانسهٰ گفت: دانشگاه “هریوت وات اسکاتلند” در بریتانیا و موسسه آموزشی تحقیقاتی “آی.اف.پی”در فرانسه در طرح تحقیقاتی ازدیاد برداشت از میدان نفتی منصوری با دانشگاه شیراز مشارکت خواهند کرد.

  وی یادآور شد: ماموریت اجرای طرح ازدیاد برداشت از میدان نفتی منصوری دو سال پیش به دانشگاه شیراز سپرده شد.

  رئیس دانشکده شیمی، نفت و گاز دانشگاه شیراز ادامه داد: در گذشته دانشگاه‌های معتبر خارجی، متاثر از فضای بین‌المللی، حتی به ایمیل‌های ما پاسخ نمی‌دادند اما پس از مسئله از برجام، موفق شدیم با بهترین دانشگاه‌ها و مراکز بین‌المللی صنعت نفت برای همکاری مشترک مذاکره کنیم.

  کریمی ادامه داد: به عنوان مثال دانشگاه “هریوت وات” بریتانیا ارتباطات خوبی با شرکت نفتی “بریتیش پترولیوم” دارد و به همراه موسسه فرانسوی “آی . اف. پی” در اجرای این طرح، به عنوان مشاور خارجی با دانشگاه شیراز همکاری می‌کنند.

  وی اضافه کرد: قرارداد پژوهشی ازدیاد برداشت از میدان نفتی منصوری به ارزش ۷۰ میلیارد ریال با دانشگاه شیراز منعقد شده و باید توجه داشت که با هر یک درصد ارتقای میزان برداشت از این ذخایر، ده‌ها میلیارد دلار نصیب کشور می‌شود.

  کریمی تصریح کرد: میدان نفتی منصوری دو مخزن نفتی دارد که ضریب ازدیاد برداشت از یک مخزن آن حدود ۵۰ درصد است و به این معنا که نیمی از ظرفیت آن قابلیت برداشت دارد./ مهر

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار