• تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۸ | کد خبر : 23287
 • توطئه علیه رهبر حزب کارگر انگلیس به خاطر یهودستیزی

  به گزارش وعده صادق ؛ یکی از نمایندگان حزب کارگر انگلیس که یهودی و از اعضای با سابقه است با همدستی برخی از مخالفان رهبر کنونی درصدد توطئه‌ای برای کنار زدن جرمی کوربین هستند.

  روزنامه انگلیسی سان در گزارشی اختصاصی نوشت به اطلاعاتی دست یافته که نشان می‌دهد یکی از اعضای معتبر و قدیمی حزب کارگر انگلستان برای سرپوش گذاشتن به هدف اصلی مخالفان کوربین استفاده خواهد شود تا کوربین را از رهبری این حزب کنار بزنند.

  این توطئه به این صورت برنامه‌ریزی شده است تا «مارگارت هادج» با علم شدن در مقابل کوربین، وی را به چالش بکشاند و بدین شکل از این داستان برای کنار زدن کوربین استفاده شود.

  این احتمال وجود دارد توطئه‌گران با جمع‌آوری ۵۰ امضا از میان اعضای حزب کارگر از برنامه هادج برای به چالش کشاندن کوربین حمایت کنند.

  تحلیل‌گران مارگارت هادج را با اعتبارترین شخص برای ضربه زدن به کوربین دیدند و هر عضوی از کارگرها که خواستار حمایت از کوربین باشد، با عواقب تلخی از جمله عدم انتخاب مجدد روبرو می‌شود.

  از آنجایی که مارگارت هادج از اعضای قدیمی و یهودی عضو کارگر است به راحتی می‌تواند به بهانه بحران “یهود ستیزی” کوربین را به چالش بکشد.

  توطئه‌گران در حزب کارگر بر این باورند که با به چالش کشیدن کوربین، انتخابات درون حزبی دیگری برای رهبری این حزب برگزار می‌شود. برای نیل به چنین هدفی حمایت حداقل یک پنجم اعضای حزب مورد نیاز است.

  برخی اعضای ارشد حزب کارگر که مخالف رهبری کوربین هستند درصددند با برنامه‌ریزی برای یک حمله رسانه‌ای، کوربین را به چالش بکشانند.

  تا کنون ۵۰ نفر از اعضای حزب کارگر به دلیل اظهارات ضد اسرائیلی به اتهام “یهود ستیزی” از کار تعلیق شدند. «جرمی کوربین» که خود پیش از ریاست بر حزب کارگر از حامیان حقوق فلسطینی‌ها بود، طی چند روز اخیر تحت فشار مجبور به تعلیق برخی اعضای ضدصهیونیست این حزب شد.

  اخیرا روزنامه انگلیسی تلگراف نوشته بود که حامیان یهودی حزب کارگر از زمان روی کار آمدن کوربین و به بهانه مقابله با ادبیات ضدیهودی، حمایت مالی خود را از این حزب متوقف کرده‌اند./ فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار