رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۳ | کد خبر : 23407
 • تاجیکستان به ایران برق صادر می‌کند

  به گزارش وعده صادق ؛ به نقل از «آسیا پلوس»، تاجیکستان قصد دارد پس از اتمام ساختمان نیروگاه برق آبی «راغون» برق اضافی خود را از خاک ازبکستان و ترکمنستان به ایران انتقال دهد.

  بنا به اعلام کمیته سرمایه گذاری و اموال دولتی تاجیکستان، طرح ساخت خط برق با ولتاژ بالای ۵۰۰ کیلو وات که باید توسط مسیر «راغون- ریگر- گوزر- قراقل- چارجو- مرو- مشهد» به ایران منتقل شود، ۱۶۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار برآورده شده است.

  تاجیکستان از طریق این مسیر نیروی برق اضافی خود را پس از اتمام نیروگاه برق آبی «راغون» که در حال حاضر ساخت آن ادامه دارد، به ایران انتقال خواهد داد.

  طول این پروژه خط انتقال نیروی برق حدود ۲۵۰ کیلومتر را تشکیل می دهد. بخشی از این پروژه از «مرو» ترکمنستان تا «مشهد» ایران در حال حاضر ساخته شده است. مهلت اتمام این پروژه تنها پس از انجام مطالعات فنی و اقتصادی آن اعلام خواهد شد. در حال حاضر جستجوی سرمایه گذاران برای این پروژه ادامه دارد.

  در حال حاضر تاجیکستان در فصل تابستان نیروی برق اضافی خودرا در حجم کم به افغانستان و قرقیزستان صادر می‌کند. اما پس از اجرایی طرح کاسا- ۱۰۰۰ تاجیکستان قصد دارد حجم انتقال نیروی برق اضفای خود به افغانستان و همچنین به پاکستان را افزایش دهد./ فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار