• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۵ | کد خبر : 23436
 • به گزارش وعده صادق ؛ روزنامه رأی الیوم با اشاره به این موضوع خاطرنشان کرد که سید حسن نصرالله چند هفته قبل اظهار داشت، خطری که حزب الله با آن روبرو شده، بهبود روابط بین اسرائیل و چند کشور عرب سنی است. زیرا دشمن مشترک آنها (ایران و حزب الله) وجه مشترک آنها می‌باشد.
  روزنامه صهیونیستی “معاریو” تأکید کرد که طی ۲ سال اخیر ۳ اسرائیلی با ۳ سعودی محرمانه دیدار می کنند. در این دیدارها درباره چالشهای مشترک دو طرف و همچنین ایران به عنوان دشمن مشترک صحبت شده است.
  یکی از صهیونیستهای شرکت کننده در این مذاکرات گفت که طرف سعودی هنگامی که دید اسرائیلی ها در صحبتهایشان دیدگاه ها و تفکرات مشابه با خودشان را بیان می کنند منفعل شدند؛ در این مذاکرات ناگهان می فهمی که توافق صلح با عربستان بعید به نظر نمی‌آید.
  وی افزود: “به شرایط مناسبی نیاز داریم و این امر (توافق صلح اسرائیل و عربستان) اتفاق خواهد افتاد، البته این امر فردا صورت نخواهد گرفت ولی دور از دسترس نیز نخواهد بود. پس از این دیدارها به همدیگر گفتیم که خاورمیانه ای با آینده بهتر به وجود خواهد آمد.”
  معاریو خاطرنشان کرد: نمی‌توان از منافع به وجود آمده اخیر بین اسرائیل و اردن، مصر، عربستان و چند کشور عربی (منطقه خلیج فارس) که ائتلاف سنی نامیده می‌شوند چشم پوشی کرد. بر اساس یک نظرسنجی که چند ماه قبل در عربستان انجام شد، اکثر سعودیها از ایران بیشتر از عربستان نگران هستند. روابط بین اسرائیل و دولتهای عربی گاهی امیدوارکننده است و گاهی ناامید کننده .. ولی مسؤولان اسرائیلی به صورت بی سابقه‌ای در حال سفر به کشورهای عربی هستند.
  این روزنامه صهیونیستی تأکید کرد: سایتهای آمریکایی به نقل از منابع عربی، از سفر مسؤولان سرویسهای امنیتی از جمله رئیس موساد به عربستان خبر داده‌اند.
  معاریو همچنین به دیدارهای مسؤولان امنیتی صهیونیستی و سعودی در آمریکا اشاره کرد./ فارس

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  تقسیم‌بندی استان‌ها برای خروج و ورود زائرین اربعین از مرزهای سه گانه/ تردد اتباع خارجی فقط از مرز شلمچه بازگشت قدیمی‌ترین ایرلاین جهان به آسمان ایران+جزییات ترامپ اعتراض کند سرش زیر آب می رود! رییس جمهور وزیران پیشنهادی ۳ وزارتخانه را به مجلس معرفی کرد خبر امیدوار کننده برای فوتبال ایران؛ نماینده عربستان حذف شد عکس/ نان حلال پس از ۲۰سال زندان نباید عده ای گفتمان یاس را ترویج کنند +توییت خودکفایی ایران در ساخت قطعات هواپیماهای نظامی/سیاست دولت خرید ماهواره از خارج است نه تولید در داخل دولت وزرایی را برگزیند تا در فرصت باقی‌مانده کارهای باقی‌مانده را پیش ببرند جایگزینان وزرای مستعفی به مجلس معرفی شدند امیدواریم هر چه زودتر شاهد نهایی شدن کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر باشیم مسابقه جهانی برای سرمایه‌گذاری درایران/درکشورتنهایک مسیر وجوددارد نجفی دقیقه ۹۰ خط خورد/ دانش آشتیانی جایگزین شد عکس/ جاده ای زیبا در ژاپن واکنش ستاره تیم ملی به حواشی تلخ در ورزشگاه غدیر اهواز+اینستاپست اندر فواید مذاکره سیاسی در سوریه فیلم/ سیلی سرباز پاکستانی به خبرنگار زن حین پخش زنده لبخند سیاستمداران به پشتوانه قدرت دفاعی است/ بخشی از توان نظامی‌مان برای غافلگیری دشمن مخفی می‌ماند رئیس جمهور وارد اراک شد ایران از مداخله نظامیان در انتخابات مبرا بوده است/ هیچ‌ جای دنیا ۱۲ هزار نفر برای ۳۰۰ کرسی رقابت نمی‌کنند