ایندیپندنت: سال ۲۰۱۶ سالی با رخدادهای عجیب است/ پس چرا نباید ترامپ با پیروزی و راهیابی به کاخ سفید، همه را شگفت‌زده نکند؟

0 1

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در گزارشی با اشاره به نتایج نظرسنجی‌ها نوشته نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان برای ورود به کاخ سفید به معجزه نیاز خواهد داشت.

به گزارش وعده صادق، روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» روز پنجشنبه با اشاره به نتایج یک نظرسنجی اخیر نوشته «دونالد ترامپ»، نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان در رأی‌گیری‌های درون‌حزبی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، برای شکست «هیلاری کلینتون» در مرحله بعدی انتخابات و راهیابی به کاخ سفید، نیازمند معجزه خواهد بود.

«اینتدیپندنت» با اشاره به قهرمانی تیم فوتبال «لستر سیتی» در رقابت‌های لیگ برتر انگلیس یا رأی احتمالی مردم انگلیس به خروج این کشور از اتحادیه اروپا در هفته‌های آتی تأیید کرده که سال ۲۰۱۶ سالی با رخدادهای عجیب است و پرسیده: «پس چرا نباید ترامپ با پیروزی و راهیابی به کاخ سفید، همه را شگفت‌زده نکند؟ به هر حال، دموکرات‌ها هشت سال کاخ سفید را در اختیار داشته‌اند؛ در شرایط عادی، تمایل هیئت‌های انتخابی برای تغییر به جمهوری‌خواهان فرصتی برای پیروزی می‌دهد.»

این روزنامه پس از اشاره به ضعف‌های هیلاری کلینتون، وزیر خارجه اسبق آمریکا برای رقابت جهت ورود به کاخ سفید، می‌نویسد: «اما ضعف‌ها او وقتی در برابر ترامپ، قرار داده شوند، کمرنگ به نظر میرسند.»

ایندیپندنت با اشاره به نتایج نظرسنجی‌ها نوشته، ورود ترامپ به کاخ سفید، اگر اتفاق بیفتد، معجزه است: «طبق نظرسنجی‌ها، ۵۵ درصد از آمریکایی‌ها به کلینتون نگرش منفی دارند. درباره ترامپ، این رقم ۶۶ درصد، یعنی دو سوم مردم آمریکا است.»

 

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.