رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۲ | کد خبر : 23985
 • دراکنمیلر : اوضاع کنونی اقتصاد جهان اکنون شبیه شرایطی است که قبل از بحران مالی سال ۲۰۰۸ وجود داشت.

  به گزارش وعده صادق ؛ به نقل از  خبرگزاری اسپوتنیک ، یکی از سرمایه داران بزرگ و مدیران صندوق تامین سرمایه می گوید بحران اقتصادی دیگری بزرگتر از بحران مالی سال ۲۰۰۸ در راه است.
  استنلی دراکنمیلر(Stanley Druckenmiller) میلیاردر آمریکایی که ثروت خود را از طریق صندوق‌های تامین سرمایه به دست آورده است و بر اسا برخی برآوردها حدود سه میلیارد دلار سرمایه دارد، می گویداوضاع کنونی اقتصاد جهان اکنون شبیه شرایطی است که قبل از بحران مالی سال ۲۰۰۸ وجود داشت.
  استنلی دراکنمیلر در این باره می گوید خطرات اصلی که زمینه ساز بحران مالی و اقتصادی دیگری در جهان است به سیاست ها و اقدامات فدرال رزرو(نام رسمی بانک مرکزی آمریکا) و بانک مرکزی چین مربوط است.
  وی با انتقاداز سیاست های پولی که نهاد تنظیم کننده نظام پولی، اعتباری و هماهنگ کننده سیاست های پولی اقتصاد ‏نخست جهان،در پیش گرفته است گفت این سیاست ها تنها به افزایش بدهی ها شرکت ها منجر شده است.
  دراکنمیلر ‏ می گوید بانک مرکزی چین نیز همین سیاست را در پیش گرفته است.سیاست پولی که بانک مرکزی چین در پیش گرفته است با توجه به اینکه این کشور شریک تجاری بیشتر کشورهای جهان است به کل اقتصاد جهان ضربه خواهد زد.درهمین راستا کند شدن رشد اقتصادی در چین به مایه نگرانی جدی در جهان تبدیل شده است. همانطور که افزایش بدهی های شرکت های آمریکایی اکنون به نگرانی بزرگ تبدیل شده است.
  دراکنمیلر ‏ این سخنان را در کنفرانس ایرا سهن Ira Sohn بیان کرد که یکی از مهمترین نشست های سرمایه گذاران و مدیران صندوق سرمایه گذاری و تامین سرمایه است.
  دراکنمیلر ‏در کنفرانسی که در سال ۲۰۰۵ در آمریکا برگزار شده بود درباره سیاست های آلن گرینسپان رئیس وقت بانک مرکزی آمریکا هشدار داده بود و گفته بود بااین سیاست هایی که رئیس فدرال رزرو، در پیش گرفته است بروز حباب(‏Bulle)‏، یعنی رشد تماشایی و نه واقعی قیمت خانه و اموال غیر منقول اجتناب ناپذیر است.وقوع چنین پدیده ای در اقتصاد و بازار مالی نگران کننده است زیرا در این حالت ،ارزش صوری یک دارایی از ‏ارزش اصلی و بنیادی آن، با فاصله زیادی پیشی می گیرد و این گونه به اصطلاح ارزش دارایی حباب می گیرد که در نهایت نیز ‏ترکیده می شود.
  سرانجام نیز این پیش بینی دراکنمیلر به واقعیت پیوست و بحران مالی بین المللی سال ۲۰۰۸ روی داد که اقتصاد کل جهان را متاثر ساخت. ‏/ صدا و سیما

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار