• تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۵۷ | کد خبر : 24175
 • تاکنون در ارتباط با پیوند نزدیک آمریکا و انگلیس با پدیده تروریسم در منطقه خبرهای زیادی منتشر شده، به طوری که افکار عمومی جهان اکنون این قضیه را پذیرفته است.
  اما در ارتباط با جزئیات و چگونگی این پیوند، اطلاعات اندکی در دست است و احتمالا گذشت زمان و انتشار کتاب‌های تاریخی، اسناد و خاطرات، ابعاد این قضیه را فاش خواهند کرد.
  اما، طولانی شدن بحران‌های عراق و سوریه باعث شد که خود غربی‌ها دست به انتشار کتاب‌هایی در این زمینه بزنند و هرچند محدود، افشاگری‌هایی بکنند.
  کتاب «حقیقت شوک‌آور در ورای ارتش ترور» تالیف «وین مدسن» روزنامه‌نگار و نویسنده و کارشناس امور اطلاعاتی و بین‌المللی که به تازگی منتشر شده، در چارچوب همین کتاب‌ها قرار می‌گیرد.
  به گزارش ایسنا، روزنامه مصری «اخبارالیوم» با انتشار بخش‌هایی از این کتاب، حقایق شوک‌آوری را در ارتباط با تحولات عراق و منطقه برملا کرد.
  بر اساس کتاب مدسن، آمریکا از داعش حمایت مالی و تسلیحاتی می‌کند و در خاک قطر آنها را آموزش می‌دهد.
  مدسن می‌نویسد که سفیر آمریکا در بغداد یک میلیارد دلار از حساب صندوق بازسازی عراق برای تشکیل گروه‌های تروریستی و سازماندهی این گروه‌ها در این کشور برداشت کرده است.
  این کارشناس امور اطلاعاتی می‌نویسد، آمریکا از تروریست‌ها برای مقابله با دشمنان خود استفاده می‌کند و سازمان سیا نیز از این مزدوران مسلح و گروه‌های تروریستی به طور مخفیانه حمایت مالی و تسلیحاتی می‌کند. در کتاب فوق از کشورهای سوریه، عراق و افغانستان  برای فعالیت‌های جاسوسی و تروریستی آمریکا نام برده و تاکید شده است که مبارزه آمریکا با داعش، نمایشی است.
  مدسن در ارتباط با انگلیس نیز نوشت، نیروهای انگلیسی در عراق با لباس عربی اقدام به بمب‌گذاری متقابل در مساجد شیعه و سنی می‌کنند و انفجارها را نیز به شیعیان و سنی‌ها نسبت می‌دهند.
  فلوجه
  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، «عارف الجنابی» رئیس پلیس منطقه «عامریه» فلوجه اعلام کرد، تروریست‌های داعش حدود ۲۰۰۰ خانواده در روستاهای «البوهوی» و «حصی» واقع در شمال «عامریه» را تحت محاصره خود درآورده‌اند و ده‌ها جوان ساکن این منطقه را نیز بازداشت کرده‌اند.
  بر اساس این گزارش هرچند نیروهای دولتی خود را برای آزادسازی این منطقه استان الانبار آماده کرده‌اند، ولی تروریست‌ها از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند و همین امر کار مبارزه با تروریست‌ها را کمی سخت می‌کند.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار