رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۰۳ | کد خبر : 24326
 • قاره‌ی گمشده‌ی آتلانتیس کجاست؟

  به گزارش وعده صادق، به گفته‌ی محققان برخی آن را قاره‌ای افسانه‌ای و وجود آن را غیر محتمل می‌دانند و برخی نظریه‌های دیگر نقاط مختلفی از کره زمین را بعنوان محل این قاره مطرح کرده‌اند که یکی از آنها موقعیت آتلانتیس را در اقیانوس اطلس و همین داگرلند می‌داند.

  دکتر جان هیل مسئول تیم تحقیق گفت این اولین باری است که سونامی “استورگا” و تاثیر آن بر داگرلند با مدلسازی بررسی شده است.

  این سونامی را لغزش لایه‌های زمین که به “لغزش استورِگا” معروف است و در سواحل نروژ رخ داده ایجاد کرده بود، که لغزش باعث جابجا شدن ۳۰۰ کیلومتر مکعب لایه‌های رسوبی در زیر دریای شمال شد.

  دکتر هیل می‌گوید: اگر این مقدار رسوب را در زمینی به مساحت کشور اسکاتلند پخش کنید، این کشور زیر لایه‌ای از رسوب به عمق هشت متر می‌رود که سونامی پنج متری ناشی از این لغزش، تاثیری “فاجعه‌بار” بر زندگی قبایل ساکن داگرلند داشته است.

  داگرلند حدود هشت هزار سال پیش ایست انگلیا (سواحل شرقی انگستان) را به سواحل غربی هلند، آلمان و دانمارک کنونی متصل می‌کرد.

  دکتر هیل و همکارانش فکر می‌کنند سونامی باعث شده منطقه کاملا از سکنه خالی شود و شواهد خوبی هم وجود دارد انسان‌ها هنوز در این سواحل زندگی می‌کرده‌اند، اما برخی دیگر از دانشمندان از جمله دکتر ونینگر در این باره تردید دارند.

  این منطقه که حتی نامش در کتاب‌های افلاطون نیز وجود دارد دانشمندان را برای رد یابی بسیار کنجکاو کرده است.

  دکتر ونینگر معتقد است در آن زمان داگرلند بقدری زیر آب رفته بود که دیگر سکنه دائمی نداشت و فقط برخی با قایق و برای ماهیگیری به آنجا می‌رفته‌اند.

  منبع: باشگاه خبرنگاران

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار