• تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۰۸ | کد خبر : 24329
 • به گزارش وعده صادق ، این تصویر خارق‌العاده که یادآور تصویر مرمر آبی رنگ قبلی زمین از منظر فضانوردان آپولو است، با نمایش بارورترین مناطق زمین، به رنگ قرمز درآمده است.

  از آنجایی گیاهان سالم، نور نزدیک مادون قرمز بیشتری را نسبت به گیاهان بیمار بازتاب می‌دهند، رنگ درخشان قرمز نشانگر شاخ و برگ در حال رشد متراکم درختان بوده و نشان از سلامت زمین است.

  این تصویر با استفاده از داده‌های بدست آمده از ماموریتهای سطح عطارد، محیط زیست فضا، شیمی خاک و فضاپیمای Ranging که در سال ۲۰۰۴ پرتاب شده بود، ساخته شده است.

  این فضاپیما به عنوان بخشی از سفر هفت ساله خود به سیاره عطارد، در سال اول پس از پرتاب یک بار دور زمین چرخید تا با استفاده از گرانش زمین، مدار خود را اصلاح کرده و همچنین فرصتی برای آزمایش ابزارهای خود به وسیله مشاهده زمین بدست آورد.

  زمین سرخ‌روی شد + عکس

  این تصویر، نمایی از آمریکای جنوبی و بخشهای از آمریکای شمالی و آفریقا است که توسط دوربین زاویه باز سیستم تصویربرداری دوگانه عطار بر روی فضاپیمای مسنجر ثبت شده است.

  دوربین زاویه باز، نور را در ۱۱ طول موج متفاوت از جمله نور مادون قرمز و مرئی ثبت می‌کند. ترکیب نورهای آبی، قرمز و سبز منجر به ایجاد تصویری از مشاهدات به رنگ واقعی شد. این تصویر، نور مادون قرمز را جایگزین نور آبی در ترکیب سه باند کرده است.

  تصویر نهایی بهتر از نسخه رنگ طبیعی است چرا که جو زمین، نور آبی را پراکنده می‌کند. این درحالیست که نور مادون قرمز از میان جو با پراکندگی کمتر عبور کرده و نمای واضحتری ارائه می‌کند. در تصویر، گیاهان روی زمین به رنگ قرمز نمایش داده شده‌اند.

  گیاهان نور نزدیک مادون قرمز را قویتر از قرمز و سبز بازتاب می‌کنند و در این ترکیب باند، طول موج نزدیک قرمز به رنگ قرمز است.

  بجز واضحتر بودن تصویر، این جایگزینی به ارائه اطلاعات بیشتر نسبت به رنگ طبیعی پرداخته است. گیاهان سالم، نور نزدیک مادون قرمز بیشتری را نسبت به گیاهان بیمار بازتاب می‌کنند، از این رو رنگ درخشان قرمز نشانگر شاخ و برگ در حال رشد متراکم درختان است.

  به همین علت، زیست‌شناسان و بوم‌شناسان اغلب از دوربینهای مادون قرمز برای تصویربرداری از جنگلها بهره می‌برند.

  منبع: ایسنا

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار